HALK54.COM
2022 yılının son hafta sonunda Arifiye ilçesi Mollaköy mevkii Sakarya Nehri kenarında hayvanseverler tarafından kaydedilen görüntüler, izleyenlerin yüreklerini sızlattı.

EYT Teklifi kabul edildi EYT Teklifi kabul edildi

Alınan bilgiye göre, Mollaköy mevkiinde Sakarya Nehri kenarına terk edilen ve hayvanseverler tarafından ara ara beslenen sokak hayvanlarının bir çoğu, açlık ve soğuğa yenik düştü. Bazı sokak hayvanlarının ise diğer sokak hayvanları tarafından yenildiği gözlendi.

Sayıları onları bulan ve büyük bölümünün yavru olduğu gözlemlenen sokak hayvanlarını ölü olarak bulan hayvanseverler, gördükleri manzara karşısında şok oldu. Yine aynı alanda bulunan ve ölmek üzere olan sokak hayvanlarının tedavi altına alınması için hayvanseverler, durumu Arifiye Belediyesine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen Arifiye Belediyesi ekipleri, ölmek üzere olan diğer sokak hayvanlarını tedavileri için özel kliniğe götürdü.

Nehir kenarında açlık ve soğuktan ölü olarak bulunan sokak hayvanları ise Arifiye Belediyesi ekiplerince torbaya konarak gömüldü.

Öte yandan sokak hayvanları için bölgeye konulan yuvaların bazı kişiler tarafından çalındığını öne süren hayvanseverler, bunun önlenmesi için defalarca başvuruda bulunduklarını ancak herhangi bir çözüm bulunamadığını belirterek, tepkilerini dile getirdiler.