Sakarya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı eski Hendek Devlet Hastanesi ve Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü binası olarak kullanılan alanı enkaz karşılığında alan firma bina içerisinde söküm işlemlerine başladı.

Bir süre önce ilçede yıkımı gerçekleşen Hendek kapalı cezaevinden sonra ilçede uzun bir süre hastalara şifa dağıtan ve yeni yapılan hastanenin hizmete açılması sonrası Hendek  İlçe Sağlık Müdürlüğü binasında hastalara şifa dağıtan binanin hasarlı olduğu için yıkım kararı çıkmıştı. 
Çıkan karar sonrası binanın yıkım ihalesini alan firma gün içerisinde bina içerisinde söküm işlemlerine başladı.

Söküm işlemlerinin bitmesinin ardından birkaç güne kadar Hendek Eski Devlet Hastanesi tıpkı Kapalı cezaevi gibi anılarıyla birlikte tarih olacak.

Hayat nöbetçilerinin zorlu sınavı: Büyükşehir kayıpsız bir sezon hedefliyor Hayat nöbetçilerinin zorlu sınavı: Büyükşehir kayıpsız bir sezon hedefliyor

Hendek kapalı ceza evinin olduğu alana Anaokulu yapılacağı duyurulmuş üzerinden geçen uzun süreye rağmen tek bir çivi bile çakılmamış akıllara yıkılacak eski Hendek Devlet Hastanesinin bulunduğu alanın hangi amaçla kullanılacağı şimdiden merak konusu oldu.