Çakar Lokantası sahibi Ali Çakar, 100 yaşında vefat etti Çakar Lokantası sahibi Ali Çakar, 100 yaşında vefat etti

Bülent Yaman

2022 yılı Aralık ayı son günlerine yaklaşırken ilçede bahar havası yaşanıyo. Kış mevsimi ortalarında olmamıza rağmen güneş tüm ihtişamı ile ilçede yüzünü göstermeye devam ediyor.

Özellikle ilçede hafta başından itibaren hissedilir derece de artan hava sıcaklığı ile birlikte ilçede gündüzleri bahar havası yaşanırken, geceleri ise vatandaşlar tam tersi bir durumla karşılaşıyor. Gündüzleri bahar havası yaşanan Hendek’te geceleri soğuk ve ayaz etkili oluyor.

Yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı hazırlığı için ilçe merkezine gelen vatandaşlar bahar havası sürprizi ile karşılaşıyor. Kış ayı ortalarında olmamıza rağmen dün ilçede hissedilen sıcaklık 15 derecenin üzerine çıktı. Güneşle birlikte ilçenin kalabalık caddelerinden biri olan Muammer Sencer caddesi en kalabalık günlerinden birini yaşadı.

Kış ayı ortalarında olmamıza rağmen ilçede yaşanan bahar havası en çok gençlere yaradı güneşle birlikte ilçenin farklı mekanlarında vakitlerini geçiren gençler bol bol fotoğraf çektirerek anlarını kayıt altına aldı.

Diğer Yandan Hendek yüksek kesimleri ve yaylalarında kar yağışı ve soğuk hava  etkili olurken ilçe merkezinde bahar havası etkili oldu. Yaşanılan mevsimsel değişim sonrası bazı vatandaşlar Hendek gündüzleri bahar geceleri Kış ayı mevsimini yaşıyor yorumları yaptılar.

a887799a-dca2-4cfb-b2ba-2f8add382e5b1c8d3768-1e7b-4b2d-9c58-7f7d6304843c