Hendekspor’da dün gece Futbol Şube Sorumlusu Metin Genç ile başlayan yaprak dökümü sonrası bir istifa haberi de Başkan Adil Karabulut’tan geldi.

Adil Karabulut yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 3 yıldır Belediye Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu’nun tensipleriyle gururla yürüttüğüm Hendekspor Kulübü Başkanlığı görevimden kendileriyle yaptığım istişareler neticesinde bugün itibariyle istifa ediyorum. 

31 Mart 2019 Tarihinde büyük zaferle birlikte gerçekleşeceğine inandığım ve desteklediğim amaca hizmet edebilmek adına bu görevi kabul ettim. 70 yılı aşkın kulüp tarihinde profesyonel lige çıkma mutluluğunu bu şehre yaşatmak bizim dönemimizde nasip oldu. Daha öncede söyledim, bu seviyelere çıkmak çok zor, buralarda kalabilmek çok kıymetli. Maalesef tutunamadık. Mutlaka herkes üzülmüştür, kendi üzüntümü ifade etmeye kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Belki söylenecek çok şey var ama ‘Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil’ Kısaca; bir yıl içinde tarihi bir şampiyonluk, ardından hezimeti yaşadık. Tarihi başarı bu şehrin başarısıdır, 1949 yılında bu kulübü kuranların, bu şehrin Şehrül-Emin’lerinin başarısıdır. Bize de burada düşen bir bedel varsa ödemek, bütün olumsuzlukları ve başarısızlığı kabullenip ayrılmak. Şairin dediği gibi; ‘Ayrılıklarda sevdaya dahil’ Kalpler her daim beraber. Bu yolda bizimle yürüyen bizlere inanan dua eden herkese minnettarım. İstemeden kırdıklarımız varsa affola. Haklarınızı helal ediniz… Bir an bile aklımdan çıkmadın hep kalbindesin büyük kaptan Numan Cengiz, bu abin seni hiç unutmayacak" ifadelerine yer verdi

Diğer yandan yaşanılan istifalar sonrası Hendekspor’da kongre kararının önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı öğrenildi.