Bülent Yaman

TFF 3. Lig karşılaşmalarında alınan başarısız sonuçlar sonrası ligden düşen Hendekspor'da yönetim ve kulüp başkanı uzun süren sessizliğini peş peşe gelen istifalar sonrası bozdu. İlk istifa haberi Kulübün Futbol Şube Sorumlusu Metin Genç yaptığı açıklama ile kulüpten istifa ettiğini duyurmasının ardından kulüp Başkanı Adil Karabulut da istifa ettiğini açıkladı.

İstifalar sonrası gözler kulübün başına kimin geleceğine çevrilirken, Hendekspor'da Asbaşkanlık görevinde bulunan Murat Kaya'nın Kulüp Başkanlığına ışık yaktığı ve büyük bir terslik olmazsa Hendekspor Kulüp Başkanlığına aday olacağı öğrenildi.

Hendekspor'da üst üste gelen istifalar sonrası Kulüp Başkanlığı için bazı isimlerin Hendekspor’un yüklü miktarda bulunan borcundan dolayı göreve uzak baktığı kulislerde konuşulmaya başlandı. Mevcut yönetimde Asbaşkan olarak görev alan ilçe esnaflarından Murat Kaya’nın gözünü karartarak Hendekspor Kulüp Başkanlığına aday olacağı bugünlerde kulislerde yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

İstifalar sonrası olağanüstü toplanan Hendekspor yönetiminde bulunan bazı isimlerin de Murat Kaya'yı desteklediği idda edilirken Kaya'nın göreve gelmesi durumunda yönetimini sil baştan yapacağı öne sürüldü. Kaya'nın nokta transferler ile Hendekspor’u ayağa kaldıracak projelerle Hendekspor Başkanlığına aday olacağı iddia edildi.
  
Diğer yandan konu ile ilgili Asbaşkan Kaya sessizliğini korurken, önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapacağı gelen bilgiler arasında...