İbrahim Şahin: Sakaryaspor kongresinde aday olmayacağım İbrahim Şahin: Sakaryaspor kongresinde aday olmayacağım

Bülent Yaman

Uzun süredir neredeyse her köşe başında konuşulan Hendekspor Başkanı Kim Olacak Yönetimde kimler olacak sorusu dün düzenlenen kongrede cevabın buldu. Bir süre önce yeterli çoğunluk sağlanmadığı için ertelenen kongre dün Hendek Belediyesi Nikah ve toplantı salonunda gerçekleşti.başlama saati 18.00 olarak açıklanan kongre 30 dakika rötarlı başladı.

Hendek Belediyesi nikah ve toplantı salonunda düzenlenen Hendekspor Olağan Kongresine Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nihat Bayraktar Mİlliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı Hendek Esnaf ve Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Yaşar Demirel,Hendekspor eski Başkanı Hüdaverdi Bahadır, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, Hendekspor eski Başkanları, Kongre delegeleri, Hendekspor üyeleri ve taraftar katıldı.

Hendekspor Kulübünün Olağan Genel Kurulu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kongrede  Divan Başkanlığına Seyyit Mete Balkız, Üyeliklere ise Hamit İsmailoğlu ve Feyzullah Köstereli seçildi. Yönetim ve Denetim Kurulu Raporlarının Kulüp Müdürü Mustafa Levent tarafından okunmasının ardından Tüzük değişikliği ile ilgili bilgiler verildi ve oybirliği ile kabul edildi.Yasada yapılan değişiklik nedeniyle Yönetim Kurulu delegelerden borçlanma yetkisi istedi ve tahmini bütçe okunarak oylamaya sunulması sonrası onaylanarak kabul edildi.

Hendekspor eski Başkanı Hüdaverdi Bahadır, Büyükdere Mahallesi Muhtarı eski Hendekspor Basın Sorumlus Emel Kasap,menajer Şener Gürsel,Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar birer konuşma gerçekleştirdi son olarak kürsüye Hendekspor yeni Başkanı Zafer Çakmak çıktı  Çakmak da bir teşekkür konuşması yaptı ve ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile Hendekspor Kulübünün Olağan Genel Kurulu sona erdi.

Zafer Çakmak'ın tek liste olarak girdiği genel kurulda Hendekspor Kulübü'nün yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Zafer Çakmak, Murat Kaya, Sadettin Meraklı, Mustafa Yılmaz, Sinan Kaan Sunman, Fatih Enes İlkay, Recai Kandemir, Ferdi Kahveci, Hüseyin Karaduman, Onur Çakır, Nevzat Öğrek, Ertunç Özgüç, Hasan Çekiçcioğlu, Savaş Yıldız, Şenol Çaltepe, Danyal Kaya ve Veli Ergen.

Diğer yandan dün gerçekleşen kongreye katılımın az olduğu gözlemlenirken ilçeyi temsil eden şehrin markası olan kulüp  Başkanı Zafer Çakmak'ın giyim tarzı şaşırttı. Kongreye birçok kişi takım elbiseyle katılırken Çakmak’ın kot pantolon beyaz gömlek giyerek gelmesi yadırgandı.