AK Parti Hendek Kadın Kolları Başkanlığı ve Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü Tarafından ortaklaşa düzenlenen Aile İçi Şiddet ve Çocuk İhmal ve İstismarı Konulu Konferans Hendek Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonunda gerçekleşti. Düzenlenen Konferansta Polis Memuru Kemal Akal salonda bulunan vatandaşlara bilgilendirmede bulunarak gelen soruları cevapladı.

Başkan Kılıç'tan gençlere ücretsiz internet hediyesi Başkan Kılıç'tan gençlere ücretsiz internet hediyesi

Bülent Yaman

AK Parti Hendek Kadın Kolları Başkanlığı ve Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Hendek Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonunda Polis Memuru Kemal Akal’ın sunum yaptığı Aile İçi Şiddet ve Çocuk İhmal ve İstismarı Konulu Konferansa bayanlar ilgi gösterdi. Özellikle Aile içi şiddete maruz kalan bayanların neler yapması konusunda bilgilendirmede bulunulurken, KADES’in çnemine dikkat çekildi.

Hendek Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen konferansa AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan,Ak Parti Teşkilat Başkanı Abidin Kılıç,Kadın Kolları Başkanı Seher Namlı Dündar,Gençlik Kolları Başkanı Ömer İbrahimbaş ve vatandaşlar katıldı.

Özellikle son yıllarda artan çocuk istismarı konusunda salona bulunan vatandaşları bilgilendiren Akal sözlerine başlarken, "Malesef son zamanlarda çocuk istismarında artış var" dedi ve çocukların istismara uğradığında ailelerin izlemeleri gereken yolu anlattı.

Ardından slayt gösterisi düzenlenen  programın sonunda salonda bulunanlar tarafından gelen sorulara Polis Memuru Kemal Akal içtenlikle cevap verdi.