2021-2022 Eğitim Öğretim yılının son gününde Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine damga vuran 'İkili eğitim istemiyoruz' serzenişiyle ilgili bu kez öğrenci velileri ve okul aile birliği başkanlığı, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

Velilere hitaben konuşmayı yapan Okul Aile Birliği Başkanı Harun Kaynak, “En son çare olarak önümüzdeki Pazartesi günü buraya tekrar geleceğiz. Kaymakam beyin başkanlığında, Milli Eğitim Müdürümüz, ilgili daire müdürlerimiz ve mahalle muhtarımızla ve öğrenci velilerimizi temsilen hep birlikte değerlendireceğiz. Değerli velilerimiz şuna emin olunuz ki  bende bir öğrenci velisiyim ve benimde evladım o okulda eğitim görüyor. Siz çocuklarınız için nasıl uğraşıyorsanız bizde aynı uğraşı veriyoruz çünkü bizim çocuklarımızda orada. Sizinle beraber okul aile birliğindeyim, o okulun bir velisiyim. “ diyerek  öğrenci velilerine güven aşıladı ve okulda yapılacak eğitim öğretimin ikili olarak gerçekleşeceğini, sabah-öğlen olmak üzere ikili eğitim görülecek. “ dedi.

Öğrenci velilerinin öne sürdükleri mağduriyetler hakkında geniş bir rapor hazırlanacağını ifade eden Okul Aile Birliği Başkanı Kaynak, hazırlanacak bu raporu yetkililere toplantıda arz edeceğini sözlerine ekledi. 

"ÖĞRENCİLER ÜZERİNDE PSİKOLOJİK SORUNLAR YARATABİLİR"
Bu açıklamanın ardından konuşan bir öğrenci velisi, "Yaş guruplarına bakıldığında lise talebesi ile orta birinci sınıf öğrencisinin aynı koşullar ve fiziki şartlarda eğitim alması öğrencilerimizde psikolojik sorunlar yaratacaktır. Bu yüzden bu konu dikkate alınmalıdır. Bir diğer konu da okulda iki müdür olacak bu çok başlılık sorunlara sebep olacak. Umarız yöneticilerimiz bu konuların bilincindedirler.” diyerek görüşlerini ve sakıncalarını ifade etti.

"OKULUMUZ KUPON OKUL DEĞİL"
Bu serzenişlerin ardından tekrardan söz alan Okul Aile Birliği Başkanı Kaynak, "Bizim okulumuz kupon okul değil. Kiralık bir okul değil. Apart bir okul değil. Yani x bir yerde okul yıkıldı hadi oraya taşınalım değil. Bizim tek  şanssızlığımız okulumuzun 32 derslikli ve büyük olması.  O yüzden okulumuz alternatif olarak değerlendiriliyor." açıklamasında bulundu.

KONU PAZARTESİ GÜNÜ NETLİK KAZANACAK
Öğrenci velileri ve okul aile birliği başkanlığının yaptığı eylemde bir konuşma yapan muhtar İsmet İskefiyeli ise "Milli Eğitim Müdürümüz Pazartesi günü işbaşı yapacak. Pazartesi günü oluşturacağımız heyet ile birlikte Gaffar Ortaokulu haricindeki okulların , mesela hastane yolu üzerindeki Sağlık Meslek Lisesi okulunun üst katının boş olduğunu biliyorum bunun gibi başka okullarda  Osman gazi okulunda da var. Heyet olarak bunları tekrar gözden geçireceğiz. Kapanan okulun  öğrencileri Gaffar Okkan okulu dışında hangisine yerleştirilebilir, hangisi daha müsait olabilir ona göre bir karar verilecek. Tabi tüm bu konu 27 Haziran 2022 Pazartesi günü netlik kazanacak" ifadelerini kullandı.

47596673-2e4b-4601-aab9-314a143cb71c0cdd1512-7385-4e23-911e-6a572920f6b455e33f16-3b46-4a2e-a6b2-3ff9af3d8aca