Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanlığından yapılan açıklamada yarın Sakarya’da düzenlenecek İstanbul’un Fethi programına Sakarya’nın yanı sıra İstanbul ve çevre illerden de büyük katılım gösterileceği ifade edildi.

İstanbul'un Fethinin 571. Yılı kutlamalarının Sakarya’da düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak olmasından memnuniyetini dile getiren Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya, “ Her şeyden önce bu önemli tarihi günün kutlamalarına Sakarya olarak ev sahipliği yapmamız bizler için büyük bir onurdur. İstanbul’un fethini anmak ve kutlamak için hazırlanan etkinlikler, tarihimizin önemli ve gurur verici bir anını hatırlatmaya yönelik olacaktır. Pazar günü saat 14:00’da Atatürk Kapalı Salonunda düzenleyeceğimiz bir dizi etkinliklerimiz olacak. İl ve ilçe teşkilatlarımızın desteğiyle güzel bir etkinliğe inşallah ev sahipliği yapacağız.” dedi.

Meral Akşener bayramı Kaynarca'daki evinde geçirecek Meral Akşener bayramı Kaynarca'daki evinde geçirecek

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanlığı ve Sakarya Milli Gençlik Derneği tarafından organize edildiğini ifade eden Hidayet Kaya, 26 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan İstanbul'un fethi yıldönümü kutlamaları için önemli bir ismi ağırlayacaklarını duyurdu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan'ın etkinliğe katılacağını duyuran Kaya, bu ziyaretin önemine vurgu yaptı. “Genel Başkanımız Sn. Erbakan'ın programa katılması, etkinliğe ayrı bir anlam ve değer katacaktır. Tarihimizin ve değerlerimizin önemini vurgulamak için bir araya gelmek, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek adına önemli bir fırsattır. Sakarya halkı, bu kutlamalara geniş katılım sağlayarak tarihi bir günü birlikte kutlama fırsatı bulacak. Genel Başkanımız Sn. Dr. Fatih Erbakan'ın ziyareti hem İstanbul'un fethi yıldönümünü anmak hem de gençlik ve siyaset alanında önemli konuları konuşmak adına büyük bir fırsat sunacak. İstanbul'un fethi, Türk milletinin birlik ve beraberliğinin en güzel örneklerinden biri olarak her yıl coşkuyla kutlanmaktadır. Bu özel gün vesilesiyle yapılacak olan etkinlikler, gençlerimizin tarihe ve kültürümüze sahip çıkmasına vesile olacaktır. Bu nedenle, İstanbul’un Fethinin 571. Yılı kutlamalarının başarılı ve anlamlı geçmesini diliyor, tüm katılımcılara keyifli bir etkinlik geçirmelerini temenni ediyorum. 26 Mayıs’ta tüm Sakaryalıları bu tarihi ve anlamlı günü kutlamak üzere Adapazarı Atatürk Kapalı Spor Salonuna davet ediyoruz.” dedi