HALK54.COM
Ada Hayat Projesi kapsamında işyerlerinin bulunduğu üçgen adadaki yıkımların tamamlanmasının ardından sıra Hilmi Kayın İş Merkezi'ne geldi. 34 metre uzunluğundaki iş makinası, yıkım kararı verilen 31 yıllık iş merkezine ilk darbeyi vurdu. 

Ada Hayat yerinde kentsel dönüşüm projesi çalışmaları kapsamında bugün Hilmi Kayın İş Merkezi'nin yıkım çalışmaları ise drone ile havadan görüntülendi.

Büyükşehir’den etkinlikler için iptal kararı Büyükşehir’den etkinlikler için iptal kararı

"Tarihi an... Hep birlikte şahit oluyoruz." diyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, "Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarımız kapsamında bugün Hilmi Kayın İş Merkezi'nin yıkımına başladık. Şehrin kalbi Adapazarı için gayretle ve aşkla!Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projemiz inşaallah iyi bir örnek; bugünümüze ve yarınlarımıza değer katacak çok güzel bir çalışma olacak. Bizimle olan, kalbi Adapazarı'mız için çarpan herkese yürekten teşekkürler..." ifadelerini kullandı.

Bilindiği gibi Ada Hayat Projesi içinde kalan Vergi Dairesi daha önce yıkılmıştı. Proje içinde kalan Adapazarı Belediyesi eski hizmet binasının yıkımına ise yakın zamanda başlanacak.