Sakarya’nın vizyon projesi olan Ada Hayat’ın ihalesi geçtiğimiz günlerde tamamlandı. İhale sonrasında hemen harekete geçilirken Hilmi Kayın İş Merkezi’nde bugün son mesai yapılarak bina tahliye edilecek.

Mengen: Memura yapılacak iyileştirme külfet değil kuvvet oluşturacaktır Mengen: Memura yapılacak iyileştirme külfet değil kuvvet oluşturacaktır

ADA HAYAT PROJESİ
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, şehrin vizyon projesi olan Ada Hayat projesini hayat geçirmiş projenin ihalesi geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı.  Daha önce üç kere ihaleye çıkılan projenin son ihalesi Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İhaleyi şehrin tanınmış isimlerinden iş adamı Ali Dünya’nın sahibi Dünyalar Asfalt Taahhüt firması kazandı. İhale muhammen bedeli ise 740 milyon TL oldu.

ŞEHRE HAYIRLI OLSUN
İhalenin yapılmasının hemen ardından açıklamada bulunan Ali Dünya, projede zaman kaybetmeden çalışmaya başlayacaklarını dile getirdi. Projenin belirtilen tarihte bitirilmesi için elinden geleni yapacaklarını söyleyen Dünya, “Şehrimize şimdiden hayırlı olsun” dedi. Başkan Mutlu Işlıksu da, “Ada Hayat, şehrimizin, hepimizin projesidir. İhalemizi kazanan Dünyalar firması ile birlikte bu kıymetli yolculuğu neticelendirecek ve açılışta da hep birlikte olacağız inşallah” ifadelerine yer verdi.

TAMAMEN BOŞALTILACAK
Proje kapsamında yıkılacak Hilmi Kayın İş Merkezi’nde iş yerleri birer birer boşaltılırken, az sayıda esnaf ise hala faaliyetini sürdürüyordu. Bugün itibari iler kalan esnaf da iş merkezini boşaltacak. Böylece Hilmi Kayın İş Merkezi tamamen tahliye edilecek. SEDAŞ tarafından bugün elektriklerin kesileceği belirtilirken şehrin vizyon projesinde çalışmaların zaman kaybetmeden başlayacağı ifade edildi.