En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

HIRSIZ YÜZÜNDEN BİR MAHALLE AYAKLANDI

ASAYİŞ 21.05.2020, 18:24

İnfaz yasasından yararlandı ve cezaevinden çıktı. Mahallede terlikten süte, demir kapıdan bebek arabasına kadar ne var ne yok çaldı. Mahalle sakinlerinin isyanıyla birlikte bölgeye gelen polis o şahsı gözaltına aldı.

// Nurettin Eryılmaz’ın özel haberi //

İNFAZ YASASI’DAN YARARLANDI

Adapazarı’nda bir mahalle hırsızlık olaylarından isyan edince devreye Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri girdi. Mahalle halkını isyan ettiren olaylar serisi ise şöyle başladı. Koronavirüs nedeniyle çıkartılan ve halk arasında ‘İnfaz Yasası’ bilinen  

"Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bir çok suçtan sabıkası olan Ahmet D. İsimli şahıs serbest kaldı.

NE BULURSA ÇALDI

Serbest kalan 35 yaşındaki Ahmet D. Adapazarı Güneşler Mahallesi Yeni Mahalle’de bulunan babasının evine geldi. Ancak bir çok suçtan sabıkası olan Ahmet D. Cezaevinden çıkar çıkmaz iddiaya göre hırsızlıklara başladı. Önce birkaç bisiklet, ardından bir evin demir olan sokak kapısı, çocukların paten ve bisikletleri, süt, ekmek, terlik, ayakkabı olmak üzere önüne gelen her şeyi çaldı.

MAHALLE AYAKLANDI

Mahalle sakinlerinin sonunda ayaklandı. Ahmet D.’nin evinin önüne gelen kalabalık Ahmet D.’ye tepki gösterdi. Mahalle sakinlerinin ayaklandığı ihbarıyla olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri önce vatandaşı dinledi. Ardından şüpheli Ahmet D.’nin evde uyuduğunu öğrenen ekipler Ahmet D.’yi gözaltına aldı. Mahalle sakinlerinin öfkeli bakışları altında ekip arabasına getirilen ve üstü aranan Ahmet D.’ye bazı vatandaşlar, “Sopalıksın Ahmet, yaktın bizi ve dayağı hak ediyorsun” diye bağırdı.

GÖZALTINA ALINDI

Polis arabasına bindirilen Ahmet D.’nin hırsız olaylarında kullandığı demir kesme makası ile çalıntı bazı malzemelere polis ulaştı. Bir evin çatısında bulunan demir kesme makası ‘delil’ olarak alındı. Sağlık kontrolü sonrasında Ahmet D. İsimli şüpheli Adapazarı Cumhuriyet Polis merkezi’nde sorguya alındı.

VE TUTUKLANDI

Sorgusu sonrasında bir kez daha sağlık kontrolünden geçirilen Ahmet D. Sakarya Adliyesi’ne sevk edildi. Burada Mahkemeye sevk edilen Ahmet D. hakim tarafından tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Cezaevinden çıktığı 15 günlük süre içinde 30-35 hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen Ahmet D.’nin cezaevine girmesiyle mahalle sakinleri derin bir nefes aldı.

Yorumlar (0)