TV 264 ekranlarında her Cuma canlı olarak yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programında siyaset ele alındı. Hendek Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili konuşan gazeteciler mevcut başkan olan ve 31 Mart 2024 seçimleri için Cumhur İttifakı MHP Hendek Belediyesi Adayı olan Turgut Babaoğlu’nu değerlendirdi. Saha basan ve Hendek halkının teveccühünü kazanan Babaoğlu’nun seçime kısa süre kala önde gittiğini anımsatan gazeteciler Zafer Tokuş, Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı seçimle ilgili görüşlerini canlı yayında anlattı.

BBP Hendek Belediye Başkan Adayı İrfan Püsküllü’nün belediye başkanı iken de insanlarla iletişim sorunu olduğunu belirten Gazeteci Hüseyin Cumalı, “Bu şehirde Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Sapanıca Belediye Başkanı Özcan Özen, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan gibi BBP Hendek Belediye Başkan Adayı İrfan Püsküllü’nün insanlarla iletişim soru var. Hendek Belediye başkanı iken de İrfan Püsküllü’nün iletişim sorunu vardı. Püsküllü bu sorunu düzeltmedi, düzeltmeye de niyeti yok” dedi.

İstinat duvarı ikinci kez çöktü: 5 katlı bina boşaltıldı İstinat duvarı ikinci kez çöktü: 5 katlı bina boşaltıldı

Gazeteci Zafer Tokuş’un, “ Hüdaverdi Bahadır’ı MHP’nin listeye almaması Cumhur İttifakı’na eksi yazar” sözlerine tepki gösteren Hüseyin Cumalı, “Sakaryaspor Kongresi’nde Hüdaverdi Bahadır kimi destekliyordu! O zamanlar aday olan Uğur Akkuş’u destekliyordu. Peki seçimi kim aldı! Cumhur Genç seçimi aldı. Demek ki Hüdaverdi Bahadır’ın bu kentte seçim aldıracak kadar gücü yok ki” dedi. Zafer Tokuş, Safa Polat ve Raif Ugan ise Cumalı’ya tepki gösterdi. Gazeteci Tokuş’un “Hüdaverdi Bahadır’ın MHP ve ülkücülüğünü kimse tartışamaz” sözleri üzerine gazeteci Hüseyin Cumalı, “ Biz burada Hüdaverdi beyin MHP’liliğini ve ülkücülüğünü konuşmuyoruz” dedi.

Gazeteci Cumalı, “Bir zamanlar ANAP Koalisyon üyesi iken dönenim bakanı Saadettin Tantan sinirlendi ve istifa etti. Sonra Saadettin Tantan gitti Yurt Partisi’ni kurdu. Olaylar çıktı ve sonuçta ne oldu! ANAP yine yoluna devam etti ve Tantan’ın kurduğu partinin oy alamadı. Ne demek istiyorum. Burada partiler önemlidir. İsimler bir yere kadar gelir ama partinin önüne geçemez. Onun için bu işleri bu kadar büyütmeyin” dedi.