Melenağzı'nın içme suyu hattı yenileniyor Melenağzı'nın içme suyu hattı yenileniyor

 Halk54 Haber Merkezi

TV 264 ekranlarının popüler programı Gazeteciler Soruyor’da Sakarya’nın güçlü kalemleri Zafer Tokuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı Ebubekir Sofuoğlu’nun çıkışını ele aldı. Sert tartışmalarla süren programda TBMM’deki kavgalı oturum sırasında Ebubekir Sofuoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e saldıran AKP’li Zafer Işık’ı dövmesine tepki geldi. 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atıp yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ı için, “Adamın dibiymiş Zafer Işık. Anlayana anladığı dilden konuşmuş. Bu bir ecdat geleneğidir, elleri dert görmesin. Müslüman, yeri ve zamanına göre hareket etmesini iyi bilendir. Pısırıklar, Zafer Bey Kardeşimin bu adam gibi tavrını görsün de örnek alsın İnşaAllah…” sözleri tepki çekti.

Gazeteci Cumalı, “Bu Sofuoğlu hep böyle yapıyor. Geçen fuhuş evlerinde de böyle yaptı. Böyle çıkışlar yapıp sosyal medyada milleti gaza getiriyor. Kendisine sosyal medyada hakarette varan söylemlere sonra dava açıyor. Fuhuş evleri konusunda binlerce dava açtı. Sakın gaza gelip buna bir şeyler demeyin. Dava açmak için fırsat bekliyor” dedi.