Halk54 Haber Merkezi

Adapazarı’nın sessizliğini dün gece yine ambulans ve polis sirenleri bozdu. Adapazarı Ankara Caddesi, Turan Caddesi, Çeşme Meydanı Caddesi’nin kesiştiği 4 yol ağzında son haftalarda çıkan bıçaklı kavgalara bir yenisi daha eklendi. Gecenin ilerleyen saatlerinde iki grubun birbirine girdiği Turan Caddesi’ne kan akarken, olay yerine gelen ambulans ekibi polis eşliğinde bir yaralıya müdahale etti.

Adapazarı Ankara Caddesi, Turan Caddesi, Çeşme Meydanı Caddesi ve bağlı sokaklarda oturanlar ise yaşanan kanlı olaylar nedeniyle huzurları kalmadığını dile getirdi. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nden yardım isteyen bölge sakinleri, “Biliyoruz herkes ekmeğinde ama haftada birkaç kez çıkan kavgalar nedeniyle artık dayanma gücümüz kalmadı. Bazen sille tokat, bazen bıçaklı kavgalar nedeniyle uykularımız kaçtı. Hastası olanlar var, çocuğu olanlar var. Bu bölgede polisin önlem almasını istiyoruz” dedi.

Dün gece yaşanan olay sırasında çocuğunun uyuduğu yataktan fırladığını belirten bir anne ise, “Alkol alıp birbirleriyle kavga eden bu kişilerin çevreye verdiği rahatsızlığa katlanmaya mecbur muyuz! İşimiz gücüz var. Çocuklarımız var. Sabah erkenden işimize gideceğiz ama uyumanın imkanı yok. Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’dan yardım istiyoruz. Huzurumuz kalmadı” dedi.