Kocaali Şerbetpınarı Mahallesinden olan Muammer Tenkoğlu (47), ailesiyle birlikte İstanbul'da yaşamını sürdürürken yaklaşık iki yıl önce karaciğerinden rahatsızlandı.

İşlerini bırakarak ailesinin yaşadığı Kocaali'ye dönen Tenkoğlu, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye başladı. Bu süreçte ameliyat olan Muammer Tenkoğlu'nun durumu yaklaşık bir yıl önce daha kötüye gitmeye başladı. Akciğerinde de kanser tespğit edilen Tenkoğlu'nun karaciğer nakli olmasına karar verildi. Ancak aradan geçen zaman içinde uygun karaciğer bulunamadı.

Yaklaşık 20 gündür SEAH Korucuk kampüsünde yatılı olarak tedavi gören Muammer Tenkoğlu, durumunun ağırlaşması sonrasında Karasu Devlet Hastanesine nakledildi... Tenkoğlu dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. İki çocuk babası olan Muammer Tenkoğlu öğle vakti Kocaali Şerbetpınarı Mahallesi merkez camisinde kılınacak cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verilecek.


DURUMUNU SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIYORDU
Tenkoğlu'nun hastanede yatarken yaptığı paylaşımlar da dikkat çekti. Yaklaşık 20 gündür aralıklarla hastaneden fotoğraflarını paylaşan genç adamın "Yine savaş halindeyim", "Sabahlar olmasın yine buralıyız", "Bir güne daha başladım hayırlısıyla çek ömürden bir sermaye daha" gibi paylaşımlar yaptığı, yakınlarının da yorumlarıyla kendisine destek oldukları görüldü. (medyabar)