31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kalırken, adaylar sahada çalışmalarını sürdürüyor. 

Serdivan İlçe Seçim Kurulu, ilçede 298. Sayılı kanunun 60. maddesine aykırı olarak asılan tüm bayrak afiş ve pankartların toplanması kararı verdi.

Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri

Yeniden Refah Partisi Serdivan Belediye Başkan adayı Erbakan Yaşar, bu karara rağmen ve parti temsilcisinin de imzası bulunmasına rağmen ilçede pankartlarının kaldırılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından videolu paylaşım yaptı.

Yeniden Refah Partisi Serdivan Belediye Başkan adayı Erbakan Yaşar, paylaşımında “Bu akşam Serdivan Belediyesi’nin personelleri astığımız pankartları maalesef üzülerek söküyorlar. AK Parti Seçim İşleri Başkanının Yüksek Seçim Kuruluna verdiği dilekçeyle Serdivan bölgesinde yaptığımız pankartlar bayraklar toplanma kararı aldı. Bu olaya aziz milletimizin cevabını sandıkta net olacağına inanıyoruz. Üzülerek diyoruz ki Allah var gam yok. Bir sene önceki yapılan genel seçimlerde Cumhur İttifakıyla ittifak yaptığımızda aynı bölgelere bayrak astık. Hiçbir sıkıntı olmadı, herhangi bir sorun yaşamadık. İttifaka girmediğimiz için AK Parti’nin Serdivan bölgesinde üzülerek bayraklarımızı sadece bizim değil, diğer partilerin de pankartları broşürleri toplanma kararı aldı. İnanıyoruz ki 31 Mart akşamı Yeniden Refah Partisi’nin Serdivan’da milli görüş belediyeciliği aldığında böyle adaletsizlikler asla olmayacağına sizler de şahit olacaksınız.” ifadelerini kullandı. 

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Yusuf Haldızoğlu da Yeniden Refah Partisi Serdivan Belediye Başkan adayı Erbakan Yaşar'ın paylaştığı videoya cevap verdi.

Haldızoğlu, “Kıymetli Serdivanlı hemşehrilerim, bu gece bir belediye başkan adayının yayınlamış olduğu trajikomik videoya cevap verme ihtiyacı duydum. Sayın başkan adayının ne kanundan haberi var, ne nizamdan haberi var. Sayın başkan adayı alınan bu karar Yüksek Seçim Kurulunun değil, Serdivan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın kararıdır. Bunu anladığınızı umuyorum. Kaldı ki verilen karar da kendi partinizin ilçe seçim kurulu üyesinin de imzası bulunmaktadır. Bu karar ile AK Parti olarak biz de dahil olmak üzere 298. Sayılı kanunun 60. maddesine aykırı olarak asılan tüm bayrak afiş ve pankartların toplanması kararı verilmiştir. Sayın başkan keşke bu videoyu yayınlamadan önce İlçe Seçim Kurulu’na görevlendirdiğin parti üyenizin imzasının bulunduğu kararı okuma zahmetinde bulunsaydınız. Teşkilat birimlerinizdeki iletişim eksikliği sizleri bir kez daha yanlışça düşürmüştür. Sınırları içerisinde iki üniversiteyi bulunduran Serdivan Belediyesi’nin yönetimine talip olan bir başkan adayının en azından okuduğunu anlayabilmesini beklerdim. Sözün özü; Kendi parti üyesinin de imzasının bulunduğu karar üzerinden siyasi argüman oluşturmaya gerek yoktur. Takdir değerli Serdivanlı hemşehrilerimizindir.” dedi.