İlimizde 2010 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri birçok projeye ve Tiyatro gösterilerine imza atan Tiyatro Suretler bu kez de Genç Suretler ekibi ile sahnedeydiler.

Bol şahitli nikâh töreni Bol şahitli nikâh töreni

Yaklaşık 20 yıldır sahnede olan yönetmenlerimizden Fatih Sancaklı'nın çalıştırdığı Genç Suretler Tiyatro Topluluğu ilk oyunlarını Bahçeşehir Koleji Sahnesinde Gerçekleştirdiler.

Yaş grubu sebebiyle ülkemizde az sayıdaki tiyatro toplulukları arasında yaralan Tiyatro Suretler Topluluğunun küçükleri olan Genç Suretler Topluluğu oyuncuları 9-13 yaşları arasındaki çocuklardan oluşuyor. Haftanın bir günü Fatih Sancaklı yönetiminde çalışan küçük oyuncular “Değişik bir Ülke” isimli ilk oyunlarını başarıyla sergilediler.

Tiyatro Suretler Topluluğu'nun 9-13 yaşındaki küçükler tiyatrocuları harika bir oyun ile sahnedeydiler.

Hafta sonunda Bahçeşehir Koleji salonunu dolduran tiyatro severlere keyifli anlar yaşatan geleceğin tiyatrocu adayları, sahnedeki performanslarıyla göz doldurdular.

Deprem konusunun işlendiği müzikli oyunda, rollerinin hakkını fazlasıyla yerine getiren küçük tiyatrocular salonu dolduran büyükleri tarafından ayakta alkışlandılar.

‘’Değişik bir Ülke” isimli oyunun finalinde Yönetmen Fatih Sancaklı ile seyircileri selamlayan Genç Suretler tiyatro oyuncuları Ali Aras Doğan, Alp Şener, Feyza Çavlak, Umut Arda Kabil, Eren Akbaş, Ceyda Akturan ,Ayşe Dila Tuğ, Enes Ersoybaş, Beray Özkoç, Barbaros Çınar, Mustafa Sarı, Musa Reis, Ela Güney, Nihal Çınar, İsa Tuğra Buncuk heyecanları görülmeye değerdi.