Sakaryaspor Teknik Direktörü İlker Püren 2-0’lık Tuzlaspor galibiyetinin ardından mücadeleyi değerlendirdi. Takım olarak daha iyiye gideceklerinin altını çizen Püren haftayı 3 puanla kapattıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Spor Toto 1. Lig’in 3. haftasının kapanış maçında Sakaryaspor, kendi saha ve seyircisi önünde İstanbul ekibi Tuzlaspor'la karşı karşıya geldi. Yeşil-siyahlılar, 34. dakikada Isaac Donkor ve 59. dakikada Hakan Yavuz'un attığı gollerle sahadan 2-0 galip ayrıldı. 

Sakaryaspor'da ayrılık Sakaryaspor'da ayrılık

“Bu müsabakayla kazanma alışkanlığını edinmiş olduk”
Gerçekleşen müsabaka sonrasında değerlendirmelerde bulunan Sakaryaspor Teknik Direktörü İlker Püren, “Bizim için gerçekten çok önemli bir müsabakaydı. Bu müsabakanın hem ligdeki sıralamamız adına hem de takımın özgüvenini bir üste taşıması adına son derece önemliydi. Bu müsabakayla kazanma alışkanlığını edinmiş olduk. İnşallah önümüzdeki müsabakaları da galibiyetle tamamladığımız zaman artık kazanmayı kendine ilke edinmiş, kazanmak için savaşan bir takım görüntüsü vereceği inancı bende çok fazla. Camia çok büyük ve onlarla oynamaya alışmamız lazım. İlk maçtan sonra aldığımız puan kaybının ardından bir iki gün kendimize gelmekte çok zorlandık. Çünkü taraftarın coşkularının karşısında bizim onlara hem oyunsal hem de skorsal anlamda önlerine birey veremedik. Bu maçtan sonra taraftarın ve camianın güvenini kazanmış olduk. Tabi ki oyuncularımızın bir arada oynama alışkanlıkları arttıkça oynatmak istediğimiz oyun formatı sahaya çok net çıkacak. Bunun için de biraz daha zamana ihtiyaç var. Eğer sistem denilen şey kolay olsaydı bütün teknik adamlar sistemsel bir takım davranışlar üzerine programlar ve bu şekilde başarıyı yakalarlardı. Oyun gücünü ve formatını önemsiyorum. Oyuncularımız bu ligin gerçekten çok kaliteli oyuncuları olduğunu defalarca kendilerine söylüyorum. Bu maçın galibiyetiyle beraber bu ligin korkulan ve hedefe doğrultan takım görüntümüzü herkese kabul ettireceğiz” diye konuştu.

“Benim için değerli bir oyuncuydu, değerli bir karakterdi”
Maçın ilk dakikalarında sakatlanan takım kaptanı Oğuz Kocabal’ın son durumu hakkında bilgiler aktaran Püren, “Aldığımız son bilgilere göre, durumu ciddi gibi gözüküyor. Yani üzücü bir sakatlık birkaç ayını alacak gibi görünüyor. Benim için değerli bir oyuncuydu, değerli bir karakterdi. Takıma ağırlığını koyan ve takım kaptanı olması da işin bir tarafı ama benim işimi kolaylaştıran Ümit ile Serkan’la beraber sağ kolum gibi onlar çünkü teknik adam her şeyi çözemez sahada ona yardımcı olacak oyunculara ihtiyaç vardır. Sadece oyunuyla değil karakter yapısıyla da bunu sağlaması lazım. Öyle bir oyuncumuzun sakatlanması beni son derece üzdü” şeklinde konuştu.