Maç sonu değerlendirmelerde bulunan Püren, “Karagümrük takımı bana göre Süper Lig’in topa en iyi sahip olan takımlarından birisi. Maça ilk başladıklarında bence rakibin psikolojisi oraya gidelim moral bulalımdı. Takımın direnci ve topla oynama yüzdesini görünce işler başka bir boyuta gitti. Skora takılmadan sadece kendi oyunumuza odaklanmamız noktasında takımla konuştum. İlk yarı topla daha çok oynayan, ikinci yarı da birinci bölge de kalıp, oyunu kenarlara yönlendirdiğimiz bir oyun oldu” dedi.

Püren, “Karagümrük maçında beni en çok mutlu eden şey topa vurmayarak oynamaya çalışan ligde de bunu daha rahat yapacak Sakaryaspor görüntüsünü biz buradan verdiğimizi düşünüyorum.

Gelişmeye ilerlemeye devam ediyoruz. Ortaya koyduğumuz oyun modelinin devamlılığı gerekiyor. Ben geldiğimiz noktadan memnunum. Çok ciddi bir oyun gücü ortaya koyacağımızın sinyallerini burada aldım. Bireysel performanslardan memnunum. Önümüzdeki hafta toplanıp oynadığımız 6 hazırlık maçının kritiklerini yapacağız. “ diye konuştu.

Bir hazırlık maçı daha oynayacaklarını belirten Püren, “Birinci ligde 7 hazırlık maçı ile en çok hazırlık maçı oynayan takımıyız. Gelişi güzel oyun oynamıyoruz. Bir sisteme bağlı kalmak adına çok çaba sarf ediyoruz. 1-2 hazırlık maçı yetmez olabildiğince oynamamız lazım” ifadelerini kullandı.