Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Hendek ilçesinde Hendek İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören bir öğrenci velisinin okula gelerek okul müdürünü ve müdür yardımcısını darp ettiği olayla ilgili açıklama yaptı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın kuruluşlarında, ilimiz Hendek ilçesinde Hendek İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören bir öğrenci velisinin okula gelerek okul müdürünü ve müdür yardımcısını darp ettiği hususunda yer alan haberlere ilişkin olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.

İki katlı evin üst katı alev alev yandı İki katlı evin üst katı alev alev yandı

Hendek İmam Hatip Ortaokulu müdürü ile müdür yardımcısının okulda öğrenim gören bir öğrenci velisi ile öğrenci velisinin kardeşi tarafından darp edildikleri olayın Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına intikal etmesi üzerine ivedi olarak soruşturmaya başlanarak şüphelilerin gözaltına alınmalarına karar verilmiş, Gözaltına alınan şüpheliler F.K. ile S.K. ifade işlemlerinin akabinde "Kamu Görevlisine Karşı Silahla Kasten Basit Yaralama" suçundan Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş ve Sulh Ceza Hakimliğince atılı suçtan 27/04/2024 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Şüpheliler hakkındaki soruşturma bütün yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir."