Muhtarın vefatı sonrası o mahallede yeni seçim tarihi belli oldu Muhtarın vefatı sonrası o mahallede yeni seçim tarihi belli oldu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Semih Uçar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Uçar, mesajında şunları kaydetti:

"Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan 1920 tarihi Türkiye Cumhuriyeti açısından önemli bir tarihtir. Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış ve egemenlik hakkı demokrasinin en önemli unsuru olan Millet Meclisi tarafından devralınmıştır. Türkiye, demokrasinin ilkelerine ve demokratik işleyişe kurumlarıyla birlikte bağlı kalacağını dünyaya duyurmuştur.

Cumhuriyetimizin geleceği olan çocuklarımızın; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetişmesinin ülkemiz için önemini vurgulayan Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı günün çocuk bayramı olarak da kutlanmasını istemesinin tesadüf olmadığı aşikardır.

Çağdaş demokratik laik Cumhuriyeti ülkemize, TBMM’nin açılış gününü ise bayram olarak tüm dünya çocuklarına armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını özlemle ve saygıyla anıyoruz."