İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı İnşaat Mühendisleri Odasında gerçekleştirildi.

Programa Serdivan Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye başkan adayı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti İl başkanı Yunus Tever, SESOB başkanı Hasan Alişan, Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan, DEVA Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Muhtarlar Odası Federasyonu Başkanı Erdem Ercan, STK temsilcileri ve çok sayıda inşaat Mühendisi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Semih Uçar, yaptı.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti'nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar şu ifadeleri kullandı.

Yusuf Alemdar: Çiftçimize yakıt ve tohum desteğinde bulunacağız Yusuf Alemdar: Çiftçimize yakıt ve tohum desteğinde bulunacağız

Şehirlerin büyümesinde insanların daha güvenli binalarda yaşamasına fırsat veren en önemli mesleklerden biri de inşaat mühendisliğidir. Başkanımla konuştuğumuz çok konular oldu. İnsanların güvenliğine, yarınlara daha dayanıklı ve güvenli yaşanabilir binalarda olması için takipte bulunuyoruz. Sakarya bugün kurulmadı. Riskli binalar bugün yapılmadığı gibi bu binalar 50 yılı aşkın binalar. Bu toplum her zaman birlik olmalı, beraber olmalı. Daha güvenli binalarda oturmak için el birliği olmalı. En çok üzüldüğüm şey rantsal dönüşüm. Az hasar, orta hasar, çok hasar. Ben bunun bilimsel tanımına inanmıyorum. Depremin siyaseti yok. Sağlığın siyaseti olmaz. İnsanın yaşam hakkı kimseye bağlı değil. Deprem gerçeğini göz ardı edemeyiz. Kaybettiğimiz canların bedeli ağır olur”
Daha sonra Genel kurulda konuşma yapmak için kürsüye gelen Deva Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Erdoğan, sert sözlerle AK Parti'ye yüklenince tansiyon yükseldi.

Mehmet Erdoğan'ın genel kurulda dikkat çeken ifadeleri şu şekilde;

ÖNEMLİ SORUNLARIMIZ VAR TRAFİK SORUNU

“Şehrimiz, konum itibariyle doğasıyla herkesin yaşamak istediği imrendiği bir kent. Bu kent sürekli gelişiyor ama alt yapı olarak bu gelişmenin gerisinde kalıyor. Önemli sorunlarımız var. Özellikle trafik sorunu. Ben hastamı 1 saatte hastaneye götürebildim.

CADDE 54 VAR, YATIRIMCILARIN DAHA FAZLA PARAN KAZANMASI SAĞLANDI

Bu problemin çözülmesi lazım. Her seçim döneminde raylı sistem yapacağız diyorlar. Ama ortaya koymak gerekiyor. Kültür ve sanatla ilgili eksiklerimiz var. Bir tane kültür merkezimiz yok. Ranttan bahsediliyor. Cadde 54 var. Yatırımcıların çok daha fazla para kazanması sağlandı. Önümüzde haksız adaletsiz , rekabet şartları aynı olmayan bir seçim var. Bugün seçimi kazanmış gibi davranıyorsunuz. Şimdiden zafer naraları atıyorsunuz. 31 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum”
Mehmet Erdoğan'ın bu sözleri sonrası genel kurulda ortam gerilirken AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar tekrar kürsüye gelerek Mehmet Erdoğan'a cevap verdi.

"Ben bu kurulun amacına uygun konuşmaya çalıştım. Onun dışına çıkmamaya çalıştım. Mehmet başkanım kendi delegelerine konuştuğu gibi konuştuğu için dili sola döndü. Bugün aynı imkanım olsun aynı şeyi yaparım."
. O sırada Mehmet Erdoğan' Yusuf Alemdar'a cevap verdi. Divan kurulu başkanı ise araya girmek zorunda kaldı. İ