Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN ZAM GELİYOR
13 Ocak Cuma gününden itibaren benzine 80 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

"EYT Kıdem Tazminatları için daha fazla destek paketine ihtiyaç var" "EYT Kıdem Tazminatları için daha fazla destek paketine ihtiyaç var"

LİTRE FİYATI 19 LİRA 70 KURUŞA YÜKSELECEK
Yarından itibaren geçerli olacak zamla birlikte benzinin litre fiyatı ortalama 19 lira 70 kuruştan satılacak.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; motorin litre fiyatı ortalama 22.07 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 18.9 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI
EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.