Yeni Intel Core i9-13900KS'nin , stok iş yükü performansı nedeniyle PC oyuncuları ve diğer "meraklı" kullanıcılar için uygun olduğunu iddia ediyor, hız aşırtma gerekmeden maksimum 6.0 GHz turbo frekansına ulaşabiliyor.

Ayakkabıcılardan indirim kararı Ayakkabıcılardan indirim kararı

i9-13900KS, kutudan çıkar çıkmaz 6,0 GHz işlem hızı sunmanın yanı sıra, daha akıcı oyun deneyimi için Intels Adaptive Boost ile de çalışıyor. Aynı anda daha fazla işlemin üstesinden gelmek için sekiz Performans çekirdeği ve 16 Efficient çekirdeğinden (toplamda 24 çekirdek) oluşuyor. Ancak bu performans, yalnızca işlemci için 150 W'lık bir temel güç gerektiriyor.

Intel'in Oyun ve Kanal Müşteri Bilgi İşlem Grubu yöneticisi Marcus Kennedy, duyuruda "Core i9-13900KS, performans hibrit mimarimizin mümkün kıldığı yeni performans yüksekliklerini sergileyerek 13. Nesil Intel Core masaüstü işlemci ailemizin mükemmelliğini sürdürüyor" dedi.

Sisteminizin 6,0 GHz'e kadar desteksiz hızları koruyup koruyamayacağının, diğer özelliklerinize bağlı olacağını unutmamak önemlidir. i9-13900KS yetenekli olsa da, bilgisayarınızın genel performansı işlemciden daha fazlasına bağlıdır. Bu nedenle, farklı kurulumlar farklı işlev seviyeleri görebilir.

Kendi i9-13900KS'nizi bugünden itibaren 699 $'lık MSRP'den başlayarak bağımsız kutulu bir bileşen olarak veya Intel ve OEM ortak sistemleri için bir seçenek olarak alabilirsiniz. İşlemciyi ayrı bir parça olarak almaya karar verirseniz, Intel bunun Z690 ve Z790 anakartlarla uyumlu olduğunu söylüyor.