Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Reisi, dün helikopterle, İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katılmıştı. Reisi'nin helikopterinin bölgeden dönerken sert iniş yapması suretiyle kaza meydana gelmesiyle berberindeki heyetle hayatını kaybetmişti.

Türkiye, komşu ilke İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle bu gün için bir günlük yas ilan etmişti. Sakarya’da vatandaşlar yaşanan helikopter kazası ve mili yas için düşüncelerini dile getirdiler.

HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar İran cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopterinin düşmesi ve beraberindekilerin hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntüsünü dile getirirken, bir İranlı kadının olayın bir kaza olmadığını, ölümden dolayı ailece sevindiklerini İran’ın özgür olması gerektiğini ifade etti. 

Vatandaşlar ülkemizde deprem ve birçok ölümlü olaylar olduğunu, bunun için ulusal yas ilanın yerince uyulmadığını ifade ederek yanı başımızda yaşanan bu olaylar arkasında ABD’nin ve İsrail'in olduğunu iddia ettiler.