Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulu Medya ve İletişim Programı tarafından yürütülen, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) desteklediği ‘İş’te Sakarya’ isimli proje kapsamında, Ürmaksan Makine İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ziyaret edildi. Firmanın üretim tesislerini ve faaliyetlerini yerinde inceleyen proje ekibi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut Ür ile video röportaj gerçekleştirdi. Teknolojik yatırımlarıyla CNC ve lazer teknolojilerini, elektrostatik toz boyama ünitelerini kullanarak üretim yapan Ürmaksan, 10 bin metrekarelik üretim tesisi ve 85 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Agritürk markası ile balya makineleri, biçerdöver yedek parçaları ve balya makinesi yedek parçaları üreterek yurt içi ve yurt dışı pazarda bayi yapılanması ve yedek parça satış faaliyetleri yürütüyor. ‘İş’te Sakarya’ projesi, Sakarya ekonomisine katkı sağlayan işletmeleri geniş bir perspektiften ele almayı ve girişimcilik hikâyelerini dijital ortamda kayıt altına almayı hedefliyor.

Kaliteli ekipman maksimum verim

Şirketin 1986 yılında Erdoğan ve Hüseyin Ür kardeşler tarafından Sakarya Erenler'de kurulduğunu söyleyen  Ürmaksan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut Ür, “Küçük bir atölye olarak başladık. Amcam Erdoğan Ür’ün vefatından sonra Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ür, kardeşim Erol Bilal Ür ve amcaoğlum Mustafa Kerem Ür ile birlikte şirketi yönetiyoruz. İhracat oranımız yüzde 15 civarında. Türkiye’nin geleceğini tarımda görüyoruz. Her zaman çiftçimizin yanındayız. Bu yüzden gelecek planlarımızı kaliteli ekipman ve maksimum verimden yana yapıyoruz” diye konuştu. 

Ferizli Belediyesi, Adapazarı-Karasu yolu kenarında arsa satacak Ferizli Belediyesi, Adapazarı-Karasu yolu kenarında arsa satacak

3-3855 (1)-341-6214-3376-2217-183