Özel haber-Nurettin Eryılmaz

Adapazarı'nda gıda üzerine makime imalatı üretimi yapan iş insanı Barbaros G., ticari anlaşmazlık nedeniyle resmi ortaklığı olmayan kişiler tarafından 3 saat alıkonulduğunu ve dövüldüğünü iddia etti. Dövüldükten sonra zorla 300 bin lira senet imzaladığını söyleyen Barbaros G., şahısların serbest bırakıldıklarını ve şuan da öldürülme korkusu yaşadığını anlattı. 

Çocukların torpil attığı iddia edilen ev alev alev yandı Çocukların torpil attığı iddia edilen ev alev alev yandı

Barbaros G., darp edildiği anlara ait kamera kayıtlarının olduğunu polise bildirdiğini, polisin iş yerinde yaptığı çalışmada görüntülerin silindiğini tespit ettiğini belirtti. Kamera kayıt cihazının polis ekipleri tarafından Adli Tıp'a gönderildiğini ifade eden Barbaros G., yapılan 6 aylık çalışma sonrası görüntülerin geri geldiğini ve bu görüntülerin delil olmasıyla avukatıyla birlikte dava açtığını söyledi.  

Barbaros G. "Makinelerimin değeri bugün 4 milyon lira. Benim ticaretimi bitirdiler. Bugün döner sermayeye baktığımız zaman 5 buçuk 6 milyon liralık döner sermayem bitti. Cezalarını çekmelerini ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Tehdit ediliyorum. Öldürülme korkum var. Gitmediğim yer kalmadı. Daha mahkeme günü belli değil. Yani böyle bir adalet nasıl var bilmiyorum.” dedi.

Mağdur iş insanı Barbaros G.'nin avukatı Ali Hayla, "Müvekkilim ticari ilişki sebebiyle yaşamış olduğu bir uyuşmazlık var. İlk başlarda sadece bir hukuki süreçken kendi aralarında yapılan eylemler sebebiyle biraz daha cezai boyuta kaydı ağırlıklı olarak kendisi yaşamış olduğu gerek kamera görüntülerinde gerekse öncesi ve sonrası süreçlere bakıldığında aslında Türk Ceza Kanunu kapsamında birçok suça mahal verecek davranışlar içerisine girilmiş. Soruşturma süreci şu anda tamamlanmak üzere bir iddianame tanzimi zaten yapıldı. Kovuşturma aşamasına geçebilmek için. Bu iddianame de birkaç husus eksik olduğu için iddianame iadesi hususu söz konusu şu anda. Kişi üzerinde yapılan suç tiplerine bakıldığında çok açık bir şekilde kişi hürriyetinden yoksun kılma ve yağma üzerinden gittiğimiz bir soruşturma bunun haricinde alınan sahte imzalar, düzenlenen farklı senetler ya da kasten yaralama gibi suçları da düşündüğümüzde ve bunun da haricinde yapılan eylemleri düşündüğümüzde birçok suç tipine mahal veriyor.  Kamera kayıtları ilk başta bulunamadı sonrasında emniyet aracılığıyla bulundu. Kamera kayıtları ortaya çıkarıldıktan sonra bizim tekrar uğraştığımız bir tanık delili vardı. Bu tanık deliline de daha sonradan ulaşıldı. Bu delillerden sonra dava görülmeye karar verildi. Emniyet ve diğer ilgili kurumlarda yapılan birçok şey vardı. Ama daha çok emniyetin baskısıyla siber olayı üzerinden yapılan bir şeyler oldu. Sağ olsunlar o baskılar sonucunda istediğimiz görüntülere ulaştık. Müvekkilin gerek hukuki gerek cezai bütün haklarını savunmak için buradayız. Elimizden gelen her şey yapılacak." dedi.