HALK54.COM
Hüseyin Cumalı’nın haberi 

Adapazarı Belediyesi tarafından şehrin tam merkezindeki 18 bin 700 metrekarelik alanda hayata geçirilen Ada Hayat Projesi kapsamında yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi yıkımlarına başlandı. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Gurur verici bir andayız. 2 yılı aşkın süredir hem şahsi hem de kurumsal yaşamımız açısından oldukça meşakkatli ve bir o kadar da kıymetli çalışma sürecini hep beraber yaşadık, yaşıyoruz. Şeffaf, adil, hakkaniyetli, olması gerektiği şekilde, istişareden ödün vermeden, şehre yakışır bir projeyi, ilklere imza atan, şehrin yarınlarına adeta çok güzel bir nakış gibi işlenecek olan Ada Hayat Projesi yerinde Kentsel Dönüşüm imza atacak” dedi.

Müftüden 112 Acil Çağrı Merkezi'ni ziyaret  Müftüden 112 Acil Çağrı Merkezi'ni ziyaret 

Işıksu, “Adapazarı’mızın kuruluşuna işaret eden, içerisinde Meydan, Çarşı, Belediye Hizmet Binası, Orhangazi Miğfer Müzesi, Çok Amaçlı Salon, (Sinema, Tiyatro ve Evlendirme Dairesi) ve Otoparkların dahil olduğu 6 farklı projeyi barındıran, her detayında anlam saklı ve hepimizin hikayesine start aldı. Her zaman ifade etmekten hiç geri durmayacağım. Ada Hayat, şehrin projesidir. Bu projeyi, bizlere inancını, güvenini hiç yitirmeyen, dua ve destekleriyle hep yanımızda olan kıymetli hemşehrilerimizle birlikte paylaşıyor olmanın, bu projeye inanmış ve gönlünü vermiş olanlarla, sizlerle birlikte başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Işıksu, “Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi, 18 bin 700 metrekare alan içerisinde, 53.515 metrekare toplam inşaat alanına sahiptir. Hak sahibi ortaklarımıza 7.843 metrekare ticari alanlar yapılıp teslim edilecektir. Proje ile birlikte ilgili firmaya  ticari alanlardan 14.971 metrekareye sahip olacak; teraslardan 490 metrekarenin ve -2’nci kattaki 4.286 metrekarelik otoparkın işletim hakkını üstlenmiş olacaktır. Buradaki toplam metrekare de 19.747’dir” diye konuştu.

Işıksu, “Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulama Alanında; Belediye Hizmet Binası, Sosyal ve Kültürel Tesis Alanları (Orhangazi Miğfer Müzesi, Çok Amaçlı Salon, (Sinema, Tiyatro ve Evlendirme Dairesi)), -1’inci kattaki otopark, teraslar ve meydandan oluşan 21.788 metrekare, Adapazarı Belediyemizin tasarrufunda olacaktır. Özetle, ortak alanlar (merdivenler ve asansörler gibi) toplam inşaat metrekaresinden (53.515) düşüldüğünde, net metrekare 49.378 olmuştur. Böylelikle, Ada Hayat Proje Uygulamasında yüklenici firma Dünyalar, 19.747 metrekare ile yüzde 39,99 hakka sahip olacaktır. Yapım ihalesini alan firma projenin sahada uygulamasını 15 ay içerisinde tamamlamak için gece gündüz çalışacağına yürekten inanıyoruz” dedi.