Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Naci Görür, bir televizyon programında beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Görür, "Minimum 7,2 büyüklüğünde deprem bekliyoruz" dedi.

Nizamhasanoğlu'ndan 'Bir tanesin sen, Sakaryam!' şiiri Nizamhasanoğlu'ndan 'Bir tanesin sen, Sakaryam!' şiiri

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Naci Görür, bir televizyon programında beklenen İstanbul depremine dair açıklamalarda bulundu.

"2,5 MİLYON KİŞİ RİSK ALTINDA"
İstanbul'da, 2.5 milyon kişinin büyük risk altında bulunduğunu, şehirdeki 60 bin yapıya acil olarak müdahale edilmesi gerektiğini söyleyen Görür, "60 bin bina her an insanlarımız hayatını kaybedecek risk altında dururken neden yeni bina yapıyoruz? Mevcut binaların güvenli hale getirilmesini sağlayalım" ifadelerini kullandı.

"MİNİMUM 7,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM BEKLİYORUZ"
CNN Türk'e konuk olan ve "Minimum 7,2 büyüklüğünde deprem bekliyoruz" diyen Görür, son yapılan araştırmalara göre İstanbul'da 1 milyon 100 bin yapının 60 bininin olası depremde çok ağır hasar alacağı yönünde olduğuna dikkat çekti.

"ŞAKASI YOK"
Görür, "Yaklaşık 2.5 milyon insanın beklenen depremde doğrudan doğruya hayatını kaybetme riski çok yüksek. Bu işin şakası yok" dedi.