HALK54

Yeni bir yıla girmeye hazırlandığımız şu günlerde Sakarya milletvekillerinin 2022 yılı meclis karnesini sizler için derledik. 

Yüzde 73 zam bayram havası estirdi, mehterle kutladılar Yüzde 73 zam bayram havası estirdi, mehterle kutladılar

TBMM'de Sakarya milletvekillerinin 2022 yılı karnesine göre, mecliste en aktif çalışan Sakaryalı vekiller CHP Milletvekili Engin Özkoç ve İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır oldu. 

CHP
Meclis kayıtlarına göre, CHP'li Engin Özkoç 2022 yılı içerisinde 30 kanun teklifine imza attı. Meclise yazılı olarak 5 soru önergesi veren Özkoç, 18'i ilk imza sahibi olmak üzere toplam 38 meclis araştırma önergesi ve 3 genel görüşme önergesini meclis başkanlığına sundu. 

İYİ Parti
2022 yılında 29 yazılı soru önergesinde imzası bulunan İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, 54 meclis araştırma önergesi verdi.

MHP
2022 yılında meclise 4 kanun teklifi veren MHP'nin tek Sakarya Milletvekili Levent Bülbül ise 6 meclis araştırma önergesine imza attı.

AK Parti
Sakarya'yı mecliste temsil eden 4 AK Partili milletvekillerinden Ali İhsan Yavuz'un 4 kanun teklifinde imzası bulunuyor. 31 kanun teklifini meclis başkanlığına sunan Recep Uncuoğlu ise sadece 3 meclis araştırma önergesinde imza attı. Çiğdem Erdoğan Atabek'in 22 kanun teklifi ve 2 meclis araştırma önergesinde imzası bulunurken, Kenan Sofuoğlu ise sadece 1 kanun teklifine imza attı.