İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, 2017’den bu yana bu görevini sürdürüyor. 7 yıllık İSU Genel Müdürlüğünün yanı sıra Manavlar üstünde etkili olması nedeniyle adı siyasette de anılan Sağlık’ın bu dönem görevine son verileceği konuşuluyor. Değişen kadrolar arasında olacağı konuşulan Sağlık’ın yerine gelecek ismin ise şimdiden belli olduğu kulislerde yankılanıyor.

SAĞLAM DONANIMA SAHİP

Vali Karadeniz ile Başkan Alemdar’ın dikkatine Vali Karadeniz ile Başkan Alemdar’ın dikkatine

İddialara göre Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Yönetim Kurulu Üyeliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü gibi görevler yapan 2017’den 2019’a kadar İSKİ Genel Müdürlüğü yapıp daha sonra da İSU Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilen Fatih Turan’ın İSU Genel Müdürü olması bekleniyor. 

Sağlam bir CV’si bulunan Turan’ın görev aldığı projeler arasında Marmaray, Avrasya Tüneli, Ordu-Giresun Havalimanı, İstanbul metroları (Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı ve Sabiha Gökçen Havalimanı-Kaynarca hatları), Çamlıca TV Kulesi, limanlar vb önemli projeler yer alıyor. CV’si ile kendisinden söz ettiren Turan’ın göreve geldiği takdirde Kocaeli’de önemli çalışmalar yapması bekleniyor.

Turan son olarak 2024 yerel seçimleri için AK Parti’den Serdivan Belediye Başkanlığına aday adayı olmuştu.