İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarının yanı sıra STK ve oda ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Genel Kurulu yapılan İnşaat Mühendisleri Odasına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerini yeni başkan Semih Uçar ağırladı.

Ziyaret hakkında açıklama yapan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı: "Öncelikle odamızın yeni başkanı Semih Uçar ve yönetimini tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Yapmış olduğumuz ziyaretteki misafirperverlikleri içinde teşekkür ederiz.

İnşaat Mühendisleri Odası şehrimiz açısından çok büyük öneme sahip odalarımızdan birisidir. Çünkü bizim açımızdan şehrimizin en büyük sorunu olan deprem, riskli binalar ve kentsel dönüşüm konusunda şehri ve hemşehrilerimize doğru bilgiler verilmesi, kamuoyunun aydınlatılması ve yönetenlere mesleki destek verilmesi açısından son derece önemlidir.

Kılıçaslan: Fındık; tarımın İHA'sı ve SİHA'sıdır Kılıçaslan: Fındık; tarımın İHA'sı ve SİHA'sıdır

thumbnail_FB_IMG_1654257158164

Bu vesile ile Başkanımız ile yaptığımız görüşmede fikirlerimizin aynı olması ve bu konuda ki hassasiyet bizleri son derece sevindirmiştir. Yönetenleri de bu konuda alınacak kararlarda liyakat sahibi ve konunun uzmanı bu gibi odalardan görüş ve destek almaları gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

"Bundan sonraki kayıpların vebali yönetenlerindir"

Dokumacı: "Şehrimizde depremden 22 yıldan fazla süre geçmesine rağmen deprem görmüş, yorgun ve yüksek binalar binlerce insanımızın hayatını tehlikeye atar vaziyette her an olması muhtemel depremi bekliyorlar. Ve ne yazık ki 20 senedir bu şehri hem de iktidar gücüyle tek başına yönetenler bu konuda hiç yol katetmediler. Rabbim korusun bu saatten sonra yaşanacak bir depremde, bu yüksek binalarda kaybedeceğimiz insanların vebali de önlem almayan yöneticilerindir" diye belirtti.