Akşam saatlerinde İYİ Parti İl Başkanı ve 16 ilçe başkanı imzası ile yayınlanan ortak bildiride İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ın partiden istifa etmesi istenmişti.

Yaşanan bu gelişmenin ardından kısa bir süre önce sosyal medyada açıklama yayınlayan İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Fatih Aygündüz, bu akşam yayınlanan ortak bildirinin baskı ile imzalatıldığını belirterek, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İŞTE O AÇIKLAMA:

5 yıldan uzun süredir İyi Parti ailesinin bir ferdi olarak aktif şekilde siyasi faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Bu süreçte şahsım il yöneticiliği, merkez ilçe başkan yardımcılığı ve Adapazarı İlçe Başkanlığı görevlerine layık görülmüş olup bu görevler tüm gayretimle sürdürülmüştür.

Partimizde vekilimiz hakkında bir süredir devam eden iddialar ispat edilememiş, hatta para konularındaki isnatlar Genel Merkezimiz tarafından yalanlanmıştır. Vekilimiz hakkında bu dedikoduları yayanlara karşı parti zarar görmemesi için vekilimiz sessizliğini korumuştur. Genel Başkan’ın grup konuşmasından bizzat kendisi tarafından kamuoyunun önünde bu isnatların tartışmaya açılmasına rağmen vekilimiz yine sessizliğini korumuştur. Ancak isnat edilen suçlar iğrenç noktaya geldikten sonra her onurlu insan gibi kendisinin ve ailesinin onurunu, haysiyetini koruma adına açıklama yapma zorunluluğu meşru olmuştur. Bu açıklamaların partiye zarar verdiği düşüncesi ile mevcut il başkanının bu akşam düzenlediği ilçe başkanları toplantısında partiye zarar verdiği gerekçesi ile vekilimizi istifaya davet eden bir açıklama baskı ile imzalatılmıştır. Bu olay bana bu partide daha fazla mücadele etmenin kuruluş değerlerimizle çatıştığına kanaat getirmeme yeterli olmuştur.
Liyakat Doğruluk ve Adalet ilkeleriyle kurulan partimizin kuruluş ilkelerinden saptığını görüyoruz.

Ne yazık ki yaşanan olumsuz gelişmeler neticesinde birçok yönetici arkadaşımız, mahalle başkanlarımız ile birlikte ben de Adapazarı İlçe Başkanlığı görevimden istifa etme yönünde karar almış bulunmaktayım.

Görev aldığım süre boyunca yanımda bulunan, desteklerini hissettiğim Sakarya Milletvekilimiz Sn Ümit Dikbayır’a, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum Adapazarı ilçe teşkilatına teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin, saygılarımla"