Adapazarı ilçesi Alandüzü Mahallesi’nde köpeklerin sürekli aynı bölgeye giderek havlamasından ve bölgeye yayılan kötü kokudan şüphelenen vatandaşlar, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giderek bölgede geniş çaplı inceleme başlatan ekipler, alanda insana ait olan kemik parçaları buldu.

Serinlemek için baraja giren 3 kişi boğularak can verdi Serinlemek için baraja giren 3 kişi boğularak can verdi

Kemiklerin yanında erkek kıyafeti ve 21 Nisan’dan bu yana kayıp olan 32 yaşındaki Atakan Niş’e ait fotoğraflı kimlik kartı bulundu.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında bulunan kemik parçaları ve kıyafet, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Korucuk kampüsünde bulunan Adli Tıp Kurumu Sakarya Otopsi Merkezine götürüldü. Bulunan kemikler arasında kafatası ve bazı kemiklerin eksik olması nedeniyle bölgede yeni bir arama çalışması başlatıldı.

İstanbul'dan getirilen kadavra arama köpeğinin de dahil olduğu çalışmalarda, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birimler, kemiklerin bulunduğu bölgede geniş çaplı tarama çalışması başlattı. Başıboş köpeklerin dağıttığı kemik parçalarını ve eksik olan kafatasını bulabilmek amacıyla yaklaşık 5 dönümlük alan adım adım taranıyor.