Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün saat 15.00'da başlayacak. Yoğun bir gündem maddesiyle toplanan kabinenin konu başlıkları arasında 81 ilde inşa edilmesi planlanan 150 bin sosyal konutla ilgili maddeler de var.

Ağustos ayı kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek. Saat 15.00'da başlaması beklenen toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kamera karşısına geçecek. Yoğun bir gündemin ele alınacağı kabinede, vatandaşların yakından takip ettiği sosyal konut projesine ilişkin detaylar da görüşülecek.

SAVAŞTA ATEŞKES İÇİN NELER YAPILACAĞI KONUŞULACAK
Kabinede ayrıca Rusya ile Ukrayna arasında Türkiye'de imzalan tahıl sevkiyatı anlaşması ile ilgili son durum değerlendirilecek. İki ülke arasında ateşkesin sağlanması için atılabilecek adımlar da görüşülecek.

SOSYAL KONUT PROJESİNİN DETAYLARI KONUŞULACAK
Ekonomideki gelişmeler de masada olan başlıklar arasında. Enflasyonla mücadelede atılan adımların etkisi ele alınacak. Dar gelirli vatandaşlara yönelik yürütülen çalışmalar değerlendirilecek. 81 ilde yapılacak 150 bin sosyal konut projesinin ayrıntılarının da gündeme gelmesi bekleniyor.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE DE ÖNEMLİ GÜNDEM MADDELERİ ARASINDA
Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları da kabine gündeminde olacak. Vaka sayılarının hastanelere yatış oranına etkisinin yanı sıra aşılamadaki son rakamlar gözden geçirilecek.

Bilim insanlarından çağrı: Mars'a değil Venüs'e insan gönderin Bilim insanlarından çağrı: Mars'a değil Venüs'e insan gönderin

TOPLANTININ ARDINDAN ERDOĞAN HALKA SESLENECEK
Terörle mücadelenin yanı sıra Ege ve Akdeniz'de yaşanan gelişmeler de görüşülecek. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak ve kabine kapsamında alınan kararları vatandaşlarla paylaşacak.