Nurettin Eryılmaz/Özel Haber

EKİPLER OLAY YERİNDE

Güzel vakit geçirmek için Sapanca Gölü Eşme mevkiinde buluşan suya ve sudaki hayata duyarlı balıkçılar, suya açıldıklarında çok miktarda misina ağ tespit ettiler. Bunun üzerine duyarlı balıkçılar, durumu jandarma ekiplerine ve Sakarya Tarım İl Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekipleri sevk edildi.
GÖZALTINA ALINDILAR

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Ekipler, kaçak avcıların suya bıraktığı metrelerce uzunluktaki misina ağını çıkardı. Olaya karışan kaçak avcıların ağlarına el konularak, ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldüler.
TEHDİT KAMERADA

Öte yandan HALK54, yaşanan olayla ilgili yeni görüntülere ulaştı. Görüntülerde gölde hayalet ağlara takılan duyarlı balıkçıların karşısına bir anda kayık ile çıkan iki kişinin hakaret ve tehditte bulunduğu anlara ilişkin anlar yer alıyor.
EKİPLERE MUKAVEMET VE HAKARET

Sırtı avcılığı yaptıkları sırada oltalarına hayalet ağ takılan 3 duyarlı balıkçı, kendilerine hakaret ederek tehditte bulunan 2 kişi hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Sakarya İl Tarım Müdürlüğü toplam 3 şahsa yasa dışı avlanmaktan ve olay yerine intikal eden kolluk kuvvetlerine ve su ürünleri kontrol şube müdürlüğü personeline mukavemet ve hakaretten haklarında işlem başlatıldı. 
27 BİN TL PARA CEZASI

Başkan Fevzi Kılıç muhtarlar ile bir araya geldi Başkan Fevzi Kılıç muhtarlar ile bir araya geldi

Ayrıca şahıslar hakkında yasadışı avlanmaktan kişi başı yaklaşık 9 bin toplamda 27 bin TL idari para cezası kesildi. Şahıslar hakkında mukavemet ve hakaretle ilgili gerekli adli işlemlerin sürdürüldüğü öğrenildi.

O DUYARLI BALIKÇI HALK54’E KONUŞTU

Diğer yandan Sakarya Amatör Avcılar ve Balıklıçılar (SAAB) Grup Başkanı Volkan Serdar, yaşadıkları olayla ilgili HALK54’e özel açıklamada bulundu. Serdar, “Sapanca'da sırtı avcılığı yaparken oltamıza yaklaşık suyun 10 metre kadar altında gömülü bir ağa denk geldik. Oltamızı ağlardan kurtarmaya çalışırken ağda canlı balıkların olduğunu gördük. Bu balıkları suya salarken ağın sahipleri bize fevri şekilde yaklaştı. Akabinde ekiplere haber verdik. Kolluk kuvvetleriyle birlikte Su Ürünleri Müdürlüğü ekipleri suya girerek yaklaşık 2 bin metre kadar ağ çıkardılar ve ağı atan arkadaşlar hakkında yasal işlem başlattılar.” diye konuştu.