Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (SASKİ) Sapanca'daki bungalov ve benzeri işletmelere yönelik kaçak su denetimi devam ediyor.

SASKİ ekipleri yaklaşık 4 gündür çok sayıda işletmenin kaçak ya da mevzuata aykırı su kullandığını tespit ederek bağlantılarını keserek cezai işlem uyguladı.

SASKİ ekipleri bu çalışmaları İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri eşliğinde gerçekleştirirken, tesislerin konumuna göre Orman Bölge Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de destek veriyor.

SASKİ ekiplerinin bugünkü duraklarından biri Sapanca Rüstempaşa Mahallesi ile Çayiçi Mahallesi arasındaki Sahil Caddesi oldu. Ekipler buradaki bir işletmenin bağlantılarını kontrol etmek isterken, işletme sahipleri herhangi bir usulsuzlük olmadığını, SASKİ'nin denetimden önce kendilerine yazı göndermesi gerektiğini söyledi.

SASKİ ekipleri işletmeye polis eşliğinde girmek isteyince gerginlik yaşandı. Bölgedeki çok sayıda bungalov işletmecisi de bölgeye gelerek tartışmaya katıldı. Bu sırada haber verilen Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin de tartışmanın yaşandığı yere beraberinde zabıta ekipleriyle birlikte geldi.

SASKİ ekiplerinin mevzuata aykırı bir şekilde denetim ve su kesme işlemi yaptığını ileri süren Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin, denetime polis eşliğinde gelinmesinin de gerginliğe sebep olduğunu belirtti. Bölgede infial yaşanmasını istemediklerini belirten Şahin, kendilerinin de kaçak işletmelerle mücadele ettiklerini ancak bunun mevzuata göre olması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı paylaşımı

Bölgede toplanan çok sayıda bungalov işletmecisi daha sonra toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile görüşmek üzere belediyeye geldi.