Sakarya'da, özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte, Çark Caddesi ve Katlı Pazar Yeri çevresinde bisiklet ve motosiklet kullananların sayısında artış gözlemleniyor. Bu durum yasağa aykırı olduğu kadar yayalara da rahatsızlık veriyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ile Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de vatandaşların rahatsız olduğu bu sorun için Çark Caddesi ve Katlı Pazar Yeri çevresinde denetimlerini sıklaştırdı. Bu denetimler kapsamında ehliyetsiz, eksik evrakı olan ve kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulanıyor.

Geçtiğimiz gün Çark Caddesi ve Katlı Pazar Yeri'nde gezen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da tesadüfen yasak olan yerde motosiklet kullanan bir gence rastladı. Başkan Alemdar, durdurarak sohbet ettiği gence kalabalığın içinde motosiklet kullanmanın rahatsız edici olduğunu ve yoğun saatlerde bu bölgeye girmemesini tavsiye etti.

Motosikletli gencin "Yıllardır gelmiyorum, ilk defa bugün geldim" demesi üzerine Başkan Alemdar, yayaların rahatça gezebilmesi ve esnafların da mağdur olmaması için motosikletin kenarda bırakılması gerektiğini vurgulayarak, "Onun için sana denk geldi. Yani burada şu insanlar çoluk çocuk burada motorlar rahatsız ediyor. Motorları kenarda bırakalım. Burası yayaya ait. Yayalar beraber gezsin, esnafımıza uğrasın, herkes birbirine selam versin, herkes birbiriyle tanışsın. Doğru mu?" dedi.

Başkan Alemdar bu anları "Kamu spotu" ifadesiyle sosyal medya hesabından paylaştı.

SATSO Başkanı Altuğ'dan SGC'ye ziyaret SATSO Başkanı Altuğ'dan SGC'ye ziyaret