Hüseyin Cumalı’nın haberi

NE OLMUŞTU!
Uzun yıllar Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü yapan Ziya Polat 25 Mart 2021 tarihinde  Kuzey Marmara Otoyolu kenarına fidan dikimi sırasında biri kadın 2 personeline çizmelerini giydirmişti. Halk54 Haber merkezi tarafından dün yayınlanan bu kare büyük tepki topladı. Ekmek parası için çalışan bir kadına çizme giydiren eski Müdür Ziya Polat’a tepkilerini dile getirenler, “Böyle ayıp, böyle rezillik olur mu! Bırak kadını erkek çalışana bile çizme giydirmek ne demek! Yazıklar olsun” yorumunda bulundu.

57Af14D4 Ee16 4Abb B82F 5F7Fce0A5701

CHP 45 YIL SONRA 
Bilindiği gibi uzun yıllar Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü yapan Ziya Polat, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı olmuştu. Yapılan seçimde ise Adıyaman halkı CHP’nin adayı Abdurrahman Tutdere’yi başkan seçmişti. Tam 45 yıl sonra CHP Adıyaman’da seçim 2 kat fazla oyla kazanmıştı. Adıyaman Belediye Başkanlığı için yarışan CHP’nin adayı Abdurrahman Tutdere 51 bin 299 oy alırken, en yakın rakibi AK Parti adayı Ziya Polat ise ancak 28 bin 285 oy alabilmişti.

Türkiye'nin ünlü fabrikası üretimi durdurdu! Türkiye'nin ünlü fabrikası üretimi durdurdu!

SONU İŞTE BÖYLE OLUR
Halk54.com tarafından yayınlanan fotoğrafla birlikte tepkilerini dile getiren AK Partililer ise, “Bölge müdürü iken bir kadına çizmelerini giydiren bir bürokratı aday gösterirseniz, CHP işte böyle oylarını ikiye katlar. Sonu işte böyle olur. CHP kazanır, AK Parti kaybeder. İnşallah bundan sonra aday tespit ederken bu ve benzeri kriterlere dikkat ederler” dedi.