Kaynarca’nın Karadeniz kıyısında bulunan Karaboğaz mevkiinde film platosu kuruldu. Çöle benzeyen görüntüsüyle film şirketlerini büyüleyen alana inşa edilen Kabe maketi ise büyük ilgi çekti.

Nurettin Eryılmaz

Kaynarca’nın Arifağa Mahallesi’nin Karaboğaz kesiminde film çekimi için hazırlıklara başlandı. Karadeniz sahil şeridi bandında bulunan Karaboğaz’da bir filim şirketi tarafından Suudi Arabistan bulunan Kabe’nin bir maketi inşa edildi. Çok sayıda figüranında rol aldığı filim çekimleri büyük ilgi görürken, Suudi Arabistan’a özgü kıyafetlerle kumda sahne alan figüranlar ise herkesin ilgisini çekiyor. İslamiyet ile ilgili çekilen film çalışmaları sürürken, oyuncular ve set ekibi için bölgeye yaşam alanları da kuruldu.

d19b591e-6a39-47b2-a347-ac021eac0c91

Arifağa Mahallesi eski muhtarı Bekir Poyraz, “Karadeniz sahilindeki Karaboğaz kumsalı üzerinde Kâbe maketini kurdular. Ardından Suudi Arabistan kıyafetlerini giyen çok sayıda oyunca bu kumsalda film çekmeye başladı. Başrol oyuncuları buradaki filmde rolleri gereği  bir çok hareketli sahnede oynuyor” dedi.

Karaboğaz mevkiinin son derece güzel bir kumu olduğunu ve kumsalın çöle benzediğini anımsatan eski Muhtar Poyraz, “Son yıllarda burası film çekmek isteyen şirketlerin uğrak yeri oldu. Bazı ulusal kanallarda burada film çekiyor. Bu ilçemiz için güzel gelişme ve bunu bir statüye oturtursak ilçemiz kazanır” dedi.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Sevindik'in acı günü Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Sevindik'in acı günü