Cenaze yemeklerinin kendiliğinden bir gelenek haline geldiğini ve durumu olmayanların dahi borca girerek cenaze yemeği verdiğini belirten emekli vaiz araştırmacı yazar Hasan Karagüzel, "Aksaray'da örneği var. Sakarya'da da cenaze yemeği yasaklansın. Sakarya valimizden cenaze yemeklerini yasaklamasını bekliyoruz" dedi.

Özel haber Nurettin Eryılmaz
Aksaray'da dikkat çeken bir karara imza atıldı. Aksaray Valisi Aydoğdu, katıldığı bir cenaze namazı sonrası, valilik olarak cenaze yemeğini yasakladıklarını açıkladı. Aydoğdu, "Bu güzel gelenek, cenaze sahibinin yemek verme merasimine dönüştü. Bu da toplumsal ciddi sıkıntılara yol açıyor" dedi

Başkan Çetin: Şehirler aynı zamanda kadınlarındır Başkan Çetin: Şehirler aynı zamanda kadınlarındır

"SAKARYA'DA CENAZE YEMEĞİ YASAKLANSIN"
Cenaze yemeklerinin kendiliğinden bir gelenek haline geldiğini ve durumu olmayanların dahi borca girerek cenaze yemeği verdiğini belirten emekli vaiz araştırmacı yazar Hasan Karagüzel de Aksaray'ı örnek göstererek, cenaze yemeklerinin Sakarya'da da yasaklanmasını istedi.

"ADAM CENAZEDE BORÇLANIYOR"
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın da cenaze yemeklerini yasaklamasını beklediklerini ifade eden Karagüzel, "Aksaray Valisi, hay çok yaşa sayın valim. İnşallah bu Türkiye genelinde yaygın halde yürürlüğe girer. Öteden beri karşı olduğum bir durumdur bu. Cenaze sahibi, cenazesi hüznü ile mi uğraşsın, millete yemek, pide dağıtma derdiyle mi uğraşsın. Adam cenazede borçlanıyor. Ayıp olmasın, herkesten farkım olmasın diye ister istemez yemek ısmarlama baskısı altında kalıyor. Olamaz böyle bir şey. Sakarya valimizin de cenaze yemeklerini yasaklamasını bekliyoruz" diye konuştu.