Edinilen bilgilere göre 3 hafta boyunca her Cuma işçi çıkaracağını yakın çevresine söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı geçtiğimiz hafta 9, bu hafta ise 11 kişinin işine son verdi.

Çalışanların bir kısmının insan kaynakları görevlilerince telefonla bizzat arattırarak işten çıkaran Başkan Sarı, bazı çalışanlara haber dahi vermezken çalışanlar iş ayrılıklarının feshedildiğini ise Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan atılan kısa mesajlar ile öğrendi.

Göreve geldiği ilk dönemde de işten çıkardığı 120’ye yakın işçi nedeniyle büyük tepki toplayan daha sonra da 80’e yakın yeni personel alan Karasu Belediye Başkanı Sarı, 31 Mart sonrası oturduğu koltukta kendisine çok yakın olan bazı isimlerin gözünün yaşına bakmadı. Sarı, iddialara göre yeni dönemin başlaması ile şoförünü hizmetli yaptı, korumasını ise doğrudan işten attı.

Geçtiğimiz Cuma gerçekleşen işten çıkarmalara dün de yenileri eklendi. Sarı’nın yakın çevresine gelecek Cuma günü de işten çıkarmalara devam edeceğini söylediği öne sürüldü.

Ali Koç'un listesinde Sakaryalı isim var Ali Koç'un listesinde Sakaryalı isim var

Öte yandan 18 yıllık müdürleri bile pasif göreve çeken Karasu Belediye Başkanı Sarı’nın Başkan Yardımcılığı görevine atadığı Hüseyin Çakır’a ise KARSAŞ Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve İmar'dan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini aynı anda vermesi de dikkatlerden kaçmadı.

İşten çıkarılan onlarca işçinin herhangi bir sebep sunulmadan iş akitlerine son veren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı’ndan bazı isimlerle arasında da soğuk rüzgarların estiği gelen bilgiler arasında.

Gelecek Cuma günü de işten çıkarmaların devam edeceği konuşulan Karasu Belediyesi’nde çalışanlar, gelecek haftayı adeta Kara Cuma gibi beklemeye başladı.
Yaklaşık 300 çalışan da oluşan tedirginlik ve kafalarda oluşan “Acaba ben de mi çıkarılacağım?” sorusu nedeniyle çalışanlar ve aileleri diken üstünde.

Öte yandan tüm bu gelişmeler yaşanırken Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın dün izne ayrıldığı ve bir hafta boyunca izinde olacağı da öğrenildi.