Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Cihannüma Karasu Derneği tarafından organize edilen, SAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yaşar Kahraman’ın “Filistin Bizim Neyimiz Olur” konulu konferansına dinleyici olarak katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Recep Aksu, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı – Belediye Meclis Üyesi Nesrin Basmacı, Cihannüma Derneği Yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları Muhammet Gençbay ve Hüseyin Çakır ile vatandaşlarımızın ilgi gösterdikleri konferans, 4 Haziran Salı akşamı 21.00’de Karasu Sosyal Gelişim Merkezinde gerçekleşti.

“Filistin Bizim Neyimiz Olur” konulu konferans, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Doç Dr. Yaşar Kahraman’ın sunumuyla devam etti. Kahraman, konuşması sırasında siyonizmin başlangıcından günümüze kadar hangi aşamalardan geçtiğini ve bugünkü duruma nasıl ulaştığını tarihi belgeler ışığında yazılı ve görsel kaynaklar eşliğinde etkileyici bir sunumla anlattı.

Filistin ile bağımızı, Siyonist İsrail’in sadece Filistin’le yetinmeyerek çok daha büyük bir coğrafyada soykırımlara imza atma planları yürüttüğünü detaylı olarak ifade eden konuşmacı, konferansın sonunda, dünyadaki tepkilere ve uyanışa dikkat çekti.

Belediye Başkanı İshak Sarı, konferans ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Başkan Alemdar, her gün vatandaş ve esnaflarla buluşuyor: “Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz” Başkan Alemdar, her gün vatandaş ve esnaflarla buluşuyor: “Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz”

Vefat yıldönümü yaklaşmışken Cahit Zarifoğlu’nun dizelerini not düşelim kalplere:

“….

Filistin bir sınav kağıdı

Her mümin kulun önünde

Önce yüreklerimizdeki Kudüs’ü işgal ettiler.

Biz savaşı önce kendimizde kaybettik.

Başkan Sarı, konferans sonunda Doç Dr. Yaşar Kahraman’a ve organizasyonun ev sahipliğini yapan Cihannüma Derneğine bu anlamlı buluşma için teşekkür etti.