Hafta sonu Karasu Sahil Park'ta bir grup vatandaş ile zabıta ekipleri arasında çıkan tartışma sonucu bir genç, zabıtaya uçan kafa atmıştı.  İki tarafında birbirinden şikayetçi olmadığı olayda flaş bir gelişme yaşandı. Uçan kafa darbesiyle yere yığılan zabıta personelinin olaydan 30 saat sonra darp raporu alıp dün akşam saatlerinde şikayetçi olduğu öğrenildi.

Tek teker giden motorcu tehlike saçtı, o anlar araç kamerasında Tek teker giden motorcu tehlike saçtı, o anlar araç kamerasında

HALK54.COM
Edinilen bilgiye göre, hafta sonu akşam saatlerinde Karasu Sahil Park'ta meydana gelen olayda, zabıta ekipleri ile bir grup vatandaş arasında tartışma yaşanmıştı. Olay esnasında öfkelenen vatandaşlar zabıtalara tekme tokat saldırırken, o anlarda gençlerden birisi ise zabıtayı uçan kafa darbesi ile yere yığmıştı. Olay anı saniye saniye cep telefonu ile kaydedilirken, taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadı.

30 SAAT SONRA DARP RAPORU ALIP ŞİKAYETÇİ OLDU
İlçe gündemine oturan zabıta memuruna darp olayı ile ilgili Karasu Belediyesi'nin sessiz kalması tepkilere neden olurken, darp olayına dair videonun ulusal kanallarda da haberlere çıkmasının ardından uçan kafa darbesiyle yere yığılan zabıta personelinin olaydan 30 saat sonra darp raporu alıp dün akşam saatlerinde konuyla ilgili şikayetçi olduğu öğrenildi. 

KAVGANIN SEBEBİ
Ayrıca yumruklu arbedeye kadar varan kavganın sebebi de ortaya çıktı. İddiaya göre, şahısların alkol alınmaması gereken yerde alkol aldıkları, zabıta ekiplerinin alkol alan şahıslara 'burada yasak' uyarı yapması sonrasında bu darp olayının yaşandığı belirtildi.

O KAMERALAR ÇALIŞMIYOR MUYDU!
Öte yandan olay anında zabıtaların yaka kameralarının çalışıp çalışmadığı ise merak konusu oldu. Bilindiği üzere Karasu Belediyesi geçtiğimiz Ocak ayında zabıtalar için denetim ve uygulamalarda yüksek çözünürlüklü görüntü ile birlikte ses kaydı yapan yaka kamera uygulamasını hayata geçirmişti. Gündeme oturan o kavganın ardından belediyeye yaka kamera sistemi uygulamasıyla ilgili vatandaşlar "Zabıtaların yakasına takılan o kameralar çalışıyor muydu! Çalışmıyorsa neden çalışmıyordu. O kameralara o kadar para yatırıldı” diye sordu.

Bilindiği üzere Karasu Belediyesi geçtiğimiz Ocak ayında zabıtalar için denetim ve uygulamalarda yüksek çözünürlüklü görüntü ile birlikte ses kaydı yapan yaka kamera uygulamasını hayata geçirmişti.