Halk54.com Özel Haber

NELER OLDU!

İlçenin huzurunu bozan olay iddiaya göre şöyle yaşandı. Karasu İlçesi sahil kesiminde bulunan bir restorana gelen 3 gen yemek yedi. Yemek sonunda hesabı isteyen gençlere 300 TL hesap geldi. Üzerlerinde 200 TL bulunan gençler 200 TL’yi verip ‘Gerisini getirelim’ dedi. Bunun üzerine restoran yetkilisi bu duruma tepki gösterinde gençler ‘Kimliklerimizi bırakalım ve 100 TL getirince kimliklerimizi alalım’ teklifinde bulundu.

ORTALIK KARIŞTI

Kimlik ve telefonlarını bırakan gençler bankamatikten para çekip tekrar mekana geldi. Hesaptan geriye kalan 100 TL’yi veren gençler 50 TL’de işletmeye bahşiş verdi. Ancak buru duruma sinirlenen yetkililer ile gençler arasında tartışma çıktı. Tansiyondun an be an yükseldiği o anlarda gençler Karasu Aziziye Mahallesi’ne doğru ilerlemeyle başladı. Öfkesine yenik düşen restoran sahipleri otomobille gençlerin bulunduğu mahalleye geldi. Araçlardan sopalarla inen mekan sahipleri ile gençleri dövmeye başladı.

ÇEVCRE SAKİNLERİ YETİŞTİ

Sopalarla dövülen gençler vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanırken, çevre sakinleri duruma müdahale etti. Kanlar içinde kalan Enes B., Talha U., Mehmet B. isimli gençler Karasu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk tedavi sonrasında sağlık durumu ciddi olan Enes B. Adapazarı Yenikent Hastanesi’ne sevk edildi. Enes B. bir süre sonra ameliyata alınırken, ailesi, sevenleri ve arkadaşları Yenikent Hastanesine akın etti.

TOPLANTI YAPILDI

Yaşanan üzücü olay sonrasında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü restoran ve Azizeye Mahallesi’nde gerekli önlemleri alırken, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, Aziziye Mahalle muhtarımız Besim Ömer Cengiz ve mahallenin ileri gelenleri bir toplantı yaptı. Yapılan toplantıda gerekli her türlü çalışmanın hukuk kapsamında yapılacağı belirtilerek herkesin sağduyulu olması istendi.

Screenshot_1-13