Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi yıl sonu karne törenine katılarak, Sakaryalı minik öğrencilerin heyecanına ortak oldu, sevinci onlarla birlikte yaşadı.

Serdivan Aralık Mahallesi’nde bulunan Neyyir Hanım İlk ve Orta Okulu’nda düzenlenen törende karne alan öğrencileri başarıları sebebiyle tek tek tebrik eden Alemdar, tatil boyunca okumaları için onlara birbirinden güzel kitaplar hediye etti.

Başkan Alemdar ayrıca öğrencilere TÜBİTAK tarafından yayınlanan “Bilge Çocuk” adlı dergiden takdim etti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, Serdivan İlçe Başkanı Yusuf Haldızoğlu, MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara, Okul Müdürü Yavuz Yıldız, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Programın ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Alemdar, “Evlatlarımız yıl boyunca çok çalıştı, çok yoruldu. Siz yarınlarımızın parlayan nesli, geleceğimizin teminatsınız. Başarılarınız hem Sakarya’nın hem de ülkemizin istikbali olacak. Tatil boyunca öğrencilerimize yönelik birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kıymetli öğrencilerimizin yanında olacağız. Ben bu vesile ile bir eğitim-öğretim yılını daha geride bırakan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen ‘Dilimizin zenginlikleri’ projesi kapsamında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye etti.

O sahilde yasağı dinlemeyenleri Sahil Güvenlik böyle uyardı O sahilde yasağı dinlemeyenleri Sahil Güvenlik böyle uyardı

Programda ayrıca öğrenciler halk oyunları gösterisi düzenledi ve gösteriye Büyükşehir Kent Orkestrası’nın verdiği konser eşlik etti.

Karne Hediyeleri Yusuf Alemdar’dan “Sizler Yarınların Parlayan Neslisiniz” 7Karne Hediyeleri Yusuf Alemdar’dan “Sizler Yarınların Parlayan Neslisiniz” 6Karne Hediyeleri Yusuf Alemdar’dan “Sizler Yarınların Parlayan Neslisiniz” 5Karne Hediyeleri Yusuf Alemdar’dan “Sizler Yarınların Parlayan Neslisiniz” 4Karne Hediyeleri Yusuf Alemdar’dan “Sizler Yarınların Parlayan Neslisiniz” 3Karne Hediyeleri Yusuf Alemdar’dan “Sizler Yarınların Parlayan Neslisiniz” 2Karne Hediyeleri Yusuf Alemdar’dan “Sizler Yarınların Parlayan Neslisiniz”