Geçtiğimiz hafta Tv264 canlı yayınında gazetecilerin karşısına çıkan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Katlı Pazar esnafına yaptığı çağrıyı yineleyerek ‘gelin yenileyelim’ açıklaması yapmıştı.

Bu akşam yine Gazeteciler Soruyor programında ele alınan konuyla ilgili Katlı Pazar esnaf temsilcileri canlı yayınlara katılarak açıklamalarda bulundu.

Tarihi caminin restorasyonu tamamlanmak üzere Tarihi caminin restorasyonu tamamlanmak üzere

İlk olarak programa katılan Sakarya Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe, Katlı Pazar’da yerinde dönüşüm yapılmalı mı sorusuna ‘Kesinlikle yapılmalı’ cevabı verirken, “Kim istemez daha rahat bir ortamda ticaret yapmayı herkes ister biz de isteriz

Hem de en güzeli olsun. Yol haritasını bilelim, sürecin nasıl gelişeceğini bilelim. . Esnafların kendisinden ilk istediği şey inşaat sürecinde esnafın geçimini nerede idame ettireceği?” ifadelerini kullandı.


Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Muzaffer Kabacan ise “Dönüşüm için aslında geç bile kalındı. Esnafın mağdur olmaması önemli olan. Güzel bir proje olursa esnafı ikna ederiz. Herkesin gönlünü almak lazım. Bizim esnafımız da şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım. Burada en önemli konu esnafın ticaretinin devamının sağlanması” diye konuştu.

 İLK ADIM ATILIYOR

Canlı yayında gazeteci Safa Polat’a ulaşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, esnaf temsilcilerinin proje çağrısına cevap vererek, “Haftaya oda ve dernek başkanları ile proje istek çağrıları üzerine bir araya gelebiliriz

Bu konuya çok güzel bakış açımız var, herkesi bir araya getirip proje yarışması yapalım” dedi.