Adapazarı Belediyesi'nin eski belediye binası, eski SAKVA ve Halkbank binası ve Hilmi Kayın İş Merkezinin bulunduğu alan için hazırladığı Ada Hayat projesi için ilk kazma vurulmak üzere.
400 dolayındaki hak sahibini ilgilendiren projede yüzde 100'e yakın mutabakat sağlanması, kentsel dönüşüm için gündemde olan diğer bölgeleri de etkiledi.

DÖNÜŞÜM İÇİN O YERLERİ İŞARET ETMİŞTİ
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, önceki hafta TV264'te yayınlanan Gazeteciler Soruyor programında; katlı pazar yeri, kapalı çarşı, Cevatbey İşhanı, Patates hali gibi yerlerin de dönüşümü için hazır olduklarını açıklamıştı.
Geçtiğimiz yıl kasım ayında da gündeme gelen Katlı Pazar yerinin kentsel dönüşümü konusu askıda kalmıştı.
Ancak Ada Hayat projesindeki gelişmeler sonrası konu yeniden gündeme geldi.


BELEDİYE YÖNETİMİNİN KATLI PAZAR MESAİSİ
Medyabar'ın haberine göre Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, kurmaylarıyla birlikte erken saatlerde katlı pazaryerine gitti.
Burada cuma namazını kıldıktan sonra esnafı gezen, katlı pazar yerindeki esnaf temsilcileri ve oda başkanlarıyla bir araya gelen Mutlu Işıksu; katlı pazara yönelik hedeflerini anlattı.

ÖNCEKİ TEKLİFİ YİNELEDİ
Ada Hayat projesi kapsamındaki Hilmi Kayın İş Merkezindeki hak sahipleriyle anlaşmalarını anlatan Işıksu, önceliklerinin hak sahiplerinin rızası olduğunu söyledi.
Daha önceki tekliflerini yineleyen Işıksu, dönüşüm çalışması kapsamında esnafa Adapazarı'ndaki kapalı pazar yerlerini kullandıracaklarını, hak sahiplerine yapılacak kira desteği gibi imkanları anlattı.

Okullar açılıyor: 81 ilde servisler, barlar, kafeler denetlenecek Okullar açılıyor: 81 ilde servisler, barlar, kafeler denetlenecek

ESNAF TEMSİLCİLERİ, ÖN PROJENİN HAZIRLANMASINI İSTEDİ
Toplantıya katılan oda ve dernek başkanları ile esnaf temsilcileri de kaygılarını ve taleplerini dile getirdi.
Toplantının sonunda katlı pazaryeri temsilcileri, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'dan avan proje hazırlamalarını istedi.
Belediyenin, katlı pazar yerine ilişkin ön hazırlık projesi ya da demo proje olarak da adlandırabilen "avan projeyi" hazırladıktan sonra görüşmeler bu doğrultuda devam edecek.

Mutlu Oşıksu, toplantıya ilişkin; "Şehrin kalbi Adapazarı'mız için güzelin ve doğrunun peşinde olmaya devam edeceğiz. Bugün Katlı Pazarımızdaydım. Oda ve Dernek Başkanlarımız ile kentsel dönüşüm çalışmasını detaylıca istişare ettik" dedi. 

FkHAz9FWYAEcB4GFkHA7FHXgAAOS7jFkHA2r-XgAAjWR_