Katlı pazar esnafı temsilcileri bugün Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ile dönüşüm için bir araya geldi. Konuyla ilgili Tv264’te Gazeteciler Soruyor canlı yayınına katılan Başkan Demir, toplantıdan mutlu ayrıldıklarını doğru proje yapıldığı takdirde Mutlu başkan ile bu yolda yürüyeceklerini söyledi.

Taraklı'da Kur'an ziyafeti Taraklı'da Kur'an ziyafeti

Gazetecilerin olası bir depremde Katlı Pazarın yıkılmasından korkmuyor musunuz? sorusuna cevap veren başkan Demir, kendisinden kısa bir süre önce canlı yayına bağlanan AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’nun yeni yönetmeliğe göre uygun olmayan yerler arasında gösterdiği Katlı Pazar için şaşırtan açıklamalarda bulundu.

“DEPREMDEN YANA BİR ENDİŞEMİZ YOK”

Demir, “Orası zemin üstü bir kat. Neredeyse 7 kat bina temeli var. Görsel olarak yakışıyor mu onu konuşabiliriz. Yapım aşamasını biliyoruz. Katlı Pazarı Sakarya’da en son yıkılacak bina olarak görüyoruz. Depremden yana bir endişemiz yok. En sağlam bina diyemeyiz ama Sakarya’da sadece burası için yoğunlaşacağımız durumda da değiliz. Katlı Pazarın miladını doldurduğunu kısmen kabul ediyoruz” diye konuştu.
Medyabar